رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۶ صفر ۱۴۴۰
  • 2018 Wednesday 17 October

«سنت‌الله تیمور» سخنگوی والی تخار اعلام کرد: پس از پایان حاشیه‌سازی سواحل رودخانه آمو، 30 هزار هکتار زمین آبی می‌شود. وی افزود: کار حاشیه‌سازی سواحل رودخانه آمو در شهرستان‌های «ینگی قلعه» و «دشت قلعه» از 3 سال به این طرف ادامه داشته و تاکنون 70 درصد کار آن پایان یافته است. وی با تأکید بر اینکه […]

«سنت‌الله تیمور» سخنگوی والی تخار اعلام کرد: پس از پایان حاشیه‌سازی سواحل رودخانه آمو، 30 هزار هکتار زمین آبی می‌شود.

وی افزود: کار حاشیه‌سازی سواحل رودخانه آمو در شهرستان‌های «ینگی قلعه» و «دشت قلعه» از 3 سال به این طرف ادامه داشته و تاکنون 70 درصد کار آن پایان یافته است.

وی با تأکید بر اینکه در آینده نزدیک این پروژه پایان می‌یابد، گفت: پس از آن حدود 30 هزار هکتار زمین در این 2 شهرستان آبیاری خواهد شد.

تیمور با بیان اینکه تاجیکستان 5.5 کیلومتر سواحل رودخانه آمو را حاشیه‌سازی کرده بود، گفت: پس از آن خاک افغانستان در خطر خیزش‌های آب رودخانه آمو قرار گرفته بود.

وی افزود: با پایان کار این پروژه در سواحل رودخانه آمو با هزینه 12.5 میلیون دلار از سوی افغانستان، زمین‌های زیادی که اکنون تحت تهدید خیزش آب قرار دارد، مصون خواهد شد.

سنت‌الله تیمور تأکید کرد: در جریان سال‌های گذشته در کنار تخریب زمین، خیزش آب سبب از بین رفتن چندین نفر نیز می‌شد، اما با پایان یافتن این پروژه این خطرات و خسارات پایان خواهد یافت.

بر اساس گزارش‌ها سواخل رودخانه آمو که در ولایت‌های «بلخ»، «بدخشان»، «قندوز» و «جوزجان» نیز قرار دارد، در آینده حاشیه‌سازی خواهد شد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
59
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
172
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
121
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
170
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی