رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

دیده بان جهانی حقوق بشر در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است که دولت افغانستان در سال  2016در راستای بهبودی وضعیت حقوق بشری در این کشور ناکام بوده است. دیده بان جهانی حقوق بشر در بیست و هفتمین گزارش خود اعلام کرده است که دولت افغانستان در سال 2016 میلادی، در عرصه بهبود حقوق بشر، […]

دیده بان جهانی حقوق بشر در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است که دولت افغانستان در سال  2016در راستای بهبودی وضعیت حقوق بشری در این کشور ناکام بوده است.

دیده بان جهانی حقوق بشر در بیست و هفتمین گزارش خود اعلام کرده است که دولت افغانستان در سال 2016 میلادی، در عرصه بهبود حقوق بشر، هیچ دستاوردی نداشته است.

درگزارش این دیده‌بان آمده است که اختلاف‌ها بین رقیبان قدرت‌مند سیاسی در دولت افغانستان و نبود اراده سیاسی، دستاورد‌های 15 ساله گذشته را با خطر نابودی مواجه خواهند ساخت.

در این گزارش آمده‌است که رهبران دولت وحدت ملی بیشتر درگیر تقسیم قدرت هستند.

پژوهشگر ارشد دیده‌بان جهانی حقوق بشر در افغانستان از وجود اختلاف‌های درون‌ دولت افغانستان انتقاد و هشدار می‌دهد که اگر دولت برای حفاظت از غیر نظامیان اقدامات جدی نکند و روند اصلاحات را در مسیر اصلی طی نکند دستاورد‌های 15 سال گذشته در افغانستان در خطر نابوی است.

در این گزارش آمده‌ است که در سال 2016 میلادی 8000 غیر‌نظامی در افغانستان کشته و زخمی شدند.

این گزارش که 687 صفحه‌  نشان می‌دهد که در سال 2016 میلادی 8000 غیر نظامی در افغانستان کشته و زخمی شدند.

دیده بان جهانی حقوق بشر می‌گوید که عامل بخش بزرگ کشتار غیر نظامیان، شورشیان مخالف دولت هستند.

جمهور نوشت: براساس این گزارش در 2016 در نتیجه نبرد‌ها هزاران غیر نظامی مجبور به فرار از خانه و محل‌های زندگی‌شان نیز شدند.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی