رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 6 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April

دولت افغانستان بطور رسمی از انگلیس خواسته است که «زرداد فریادی» فرمانده حزب اسلامی حکمتیار را از زندانی در این کشور آزاد کند. دولت افغانستان به طور رسمی خواستار آزادی «زرداد» فرمانده حزب اسلامی از زندانی در انگلیس شد. زرداد فرمانده حزب اسلامی سال 2005 میلادی از سوی دادگاهی در انگلیس به جرم کشتار جمعی […]

دولت افغانستان بطور رسمی از انگلیس خواسته است که «زرداد فریادی» فرمانده حزب اسلامی حکمتیار را از زندانی در این کشور آزاد کند.

دولت افغانستان به طور رسمی خواستار آزادی «زرداد» فرمانده حزب اسلامی از زندانی در انگلیس شد.

زرداد فرمانده حزب اسلامی سال 2005 میلادی از سوی دادگاهی در انگلیس به جرم کشتار جمعی به 20 سال زندان در این کشور محکوم شد.

دادگاه انگلیس زرداد را متهم به کشتار جمعی و آزار و اذیت مردم در منطقه سروبی کابل طی سالهای 1922 تا سال 1996 میلادی کرده  بود که حالا دوره محکومیت خود را در انگلیس می‌گذارند.

یک مقام ارشد وزارت خارجه افغانستان که نخواست نامش فاش شود، اظهارداشت که دولت افغانستان خواسته خود مبنی بر آزادی این زندانی حزب اسلامی را به مقامات انگلیس اعلام کرده است.

این مقام وزارت خارجه افغانستان می‌گوید که زرداد، فرمانده حزب اسلامی که به 20 سال زندان از سوی دادگاهی در انگلیس محکوم شده بود حالا تقریبا دوران محکومیت خود را پشت سر گذاشته است و دولت افغانستان از انگلیس خواسته تا او مابقی دوران محکومیت خود را در افغانستان سپری کند.

این در حالی است که دولت انگلیس به طور رسمی هنوز در این مورد هیچ اظهار نظری نکرده است.

گفته می‌شود آزادی این عضو حزب اسلامی یکی از خواسته‌های حکمتیار از دولت افغانستان بوده است.

پیش از این، رئیس هیئت مذاکره کنندگان حزب اسلامی اعلام کرد که 2600 عضو حزب اسلامی در زندان‌های افغانستان بسر می‌برند که اولین فهرست از زندانیان حزب اسلامی برای آزادی به دولت کابل ارائه شده است.

از سویی هم «اکرم خپلواک» رئیس کمیته مشترک اجرای توافقنامه صلح دولت افغانستان و حزب اسلامی اعلام کرده که فهرست 400 زندانی حزب اسلامی برای بررسی به ارگان‌های قضایی این کشور ارسال شده است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
116
روز مانده
روز استقلال افغانستان
3
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
296
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
345
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی