شما اینجا هستید
آرشیو مطالب » اتحادیه اروپا: ‘حملات تروریستی طالبان’ قابل پذیرش نیست

نمایندهٔ ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان گفته است که وزرای خارجه و رییس پالیسی خارجی اتحادیه اروپا گفته اند که حملات متداوم “تروریستی” توسط طالبان مذاکرات بین الافغانی را ضعیف می‌سازد.

رولاند کوبیا در صفحهٔ تویتراش نوشته است که ۲۷ وزیر خارجه و رییس پالیسی اتحادیه اروپا به گونه مشترک گفته اند: “سطح بلند غیرقابل پذیرش خشونت و حملات متداوم تروریستی طالبان پس از [توافق] دوحه در مغایرت به توقعات قرار داشته و احتمال مذاکرات بین الافغانی را ضعیف می‌سازد.”

این در حالی است که آقای کوبیا به تاریخ ۲۴ جون نیز به نقل از وزرای خارجهٔ اتحادیه اروپا گفته بود که این اتحادیه از تمامی افغان‌ها به شمول حکومت و به ویژه گروه طالبان خواسته است تا قاطعانه از فرصت تاریخی کنونی برای صلح پایدار و مصالحه واقعی استفاده کنند.

اتحادیه اروپا پیش از این از افغان‌ها خواستار آتش بس بشردوستانه شده و گفته بود که عدم همکاری امروزی افغان‌ها، همکاری این اتحادیه با آنان را در آینده دشوار می‌سازد؛ زمانی که به کمک سیاسی و حمایت مالی آن در افغانستان نیاز باشد.

اتحادیۀ اروپا ماه گذشته از طالبان خواست که به توافقنامه صلح میان ایالات متحدۀ امریکا و این گروه که در ۲۹ ماه فبروی سال جاری در دوحه امضا شد، احترام گذاشته و به گفتگوهای صلح حاضر شوند.

اما گروه طالبان ماه گذشته این پیشنهادات را به نحو مداخله در امور افغانستان عنوان کرده و گفت که به هیچ کشور اجازۀ مداخله درامور داخلی افغانستان داده نخواهد شد.

در اعلامیه طالبان آمده است که بر اساس توافقنامه صلح میان ایالات متحده و طالبان، متحدین امریکا نباید در امور داخلی افغانستان مداخله کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

افغان کلکین – اخبار افغانستان | مطالب روز جامعه افغانستان