شما اینجا هستید
آرشیو مطالب » اعدام یک ترجمان پیشین نیروهای آسترالیایی توسط طالبان

شبکه ای‌بی‌سی آسترالیا گزارش داده که یک افسر پیشین اردوی ملی افغانستان که به حیث ترجمان با نیروهای آسترالیایی کار کرده بود، در روزهای اخیر توسط طالبان اعدام شده است.

الکس هاوک وزیر مهاجرت آسترالیا روز چهارشنبه (۲۸ میزان) در پی اعدام این ترجمان پیشین نیروهای آسترالیایی در افغانستان وعده سپرده است که حکومت به تلاش‌های خود برای نجات همکاران افغان، ادامه می‌دهد.

بر بنیاد گزارش، این ترجمان که نامی از او گرفته نشده، همراه با همسر و فرزندانش که اکنون در خفا به‌سر می‌برند و منتظر ویزه بشردوستانه آسترالیا بوده‌اند.

آقای هاوک به دلیل نگرانی‌های امنیتی نخواست در مورد این دوسیه انفرادی اظهار نظر کند، اما گفت که حکومت همچنان سعی دارد افراد را به سلامت از کشور تحت کنترول طالبان خارج کند.

به گفته او، این یک معادله وحشت‌ناک برای مردم در افغانستان است، مردم وقتی می‌خواهند فرار کنند، بازداشت می‌شوند.

او افزود: ما از هر اهرمی که در جامعه بین‌المللی در دست داریم، استفاده می‌کنیم.

از سوی دیگر، شرحی رفیع، وکیل خانواده در آسترالیا نیز ضمن آن که شرایط افغانستان را دشوار خوانده افزوده، به این خانواده در مورد روند تخلیه اضطراری دولت آسترالیا اطلاع داده نشده بود و به همین خاطر شامل این روند نشده بود.

به گفته او، حالا او اعدام شده است و خانواده‌اش در وضعیت ناامیدی به سر می‌برند و تنها آن‌ها در این شرایط نیستند.

بر اساس گزارشی که هفته گذشته به یک کمیته مجلس ارایه شد، حکومت آسترالیا از زمان سقوط کابل به دست طالبان ۲۶ هزار درخواست پناهنده گی از اتباع افغانستان دریافت کرده است که در مجموع شامل بیش از ۱۰۰ هزار نفر می‌شوند.

این در حالی است که حکومت آسترالیا در اواسط ماه آگست ۳ هزار ویزه بشردوستانه برای افغان‌های در معرض خطر اعلام کرده بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

افغان کلکین – اخبار افغانستان | مطالب روز جامعه افغانستان