شما اینجا هستید
آرشیو مطالب » امضای تفاهمنامه همکاری سازمان‌های بین‌المللی برای کمک به زلزله زدگان هرات

 برنامه توسعه سازمان ملل، بانک جهانی، اتحادیه اروپا و بانک توسعه آسیایی برای رسیدگی به آسیب‌دیدگان زلزله هرات تفاهمنامه مشترک «رسیدگی پس از بحران» امضا کردند.

برنامه توسعه سازمان ملل اعلام کرد: تلاش مشترک این چهار سازمان بین‌المللی در قالب تفاهمنامه یادشده، نشان‌دهنده تعهد جمعی برای رسیدگی به نیازهای افراد آسیب‌دیده پس از فاجعه است.

بر اساس این تفاهمنامه، هدف از چنین اقدامی ارزیابی تأثیر زلزله بر بخش‌های مختلف بهداشت، آموزش، مسکن، کشاورزی، اشتغال و امثال آن و همچنین آثار آن بر رفاه انسانی اعلام شده است.

این برنامه همچنین هزینه‌های بازیابی و بازسازی را تخمین می‌زند و به منظور تسهیل بازیابی و افزایش انعطاف‌پذیری در مناطق آسیب‌دیده داده‌های حیاتی مورد نیاز را ارائه می‌دهد.

این تفاهمنامه با حضور «دانیل پیتر اندرس»، معاون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل و هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه، «رافئلا لادس»، کاردار نمایندگی اتحادیه اروپا در افغانستان، «استفان رودریگز»، نماینده برنامه توسعه سازمان ملل در افغانستان، «اولیویه لاوینال»، مدیر برنامه توسعه پایدار بانک جهانی برای افغانستان و «یاسمین صدیقی»، مدیر کشاورزی، غذا و توسعه روستاهای بانک توسعه آسیایی در کابل به امضا رسید.

این سازمان‌های بین‌المللی طرح «رسیدگی پس از بحران» را نشانه تعهد جدی جامعه بین‌الملل به حمایت از مردم افغانستان برای غلبه بر مشکلات عظیم ناشی از این زلزله و ایجاد تاب‌آوری و حرکت به سوی توسعه پایدار اعلام کرده‌اند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

افغان کلکین – اخبار افغانستان | مطالب روز جامعه افغانستان