رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الإثنين ۶ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Monday 21 May

یک روزنامه آمریکایی نوشت: بعد از خروج نظامیان خارجی از افغانستان و افزایش مالیات برای جبران بودجه،‌ فضای اقتصادی این کشور را با چالش روبرو کرده و بسیاری از تجار را ناراضی کرده است. با خروج نظامیان آمریکا،‌ طالبان حملات خود را افزایش داده و این کار باعث شد که به بازار مصرف و تجارت […]

یک روزنامه آمریکایی نوشت: بعد از خروج نظامیان خارجی از افغانستان و افزایش مالیات برای جبران بودجه،‌ فضای اقتصادی این کشور را با چالش روبرو کرده و بسیاری از تجار را ناراضی کرده است.
با خروج نظامیان آمریکا،‌ طالبان حملات خود را افزایش داده و این کار باعث شد که به بازار مصرف و تجارت این کشور لطمه وارد شود و رشد اقتصادی دو رقمی را منفی کند.

دولت افغانستان نیز برای کاهش بودجه خود به موضوع فرار مالیات توجه بسیار کرده و به وضع مالیات برای شرکتهای خارجی و داخلی اقدام کرده است.

وال‌استریت ژورنال می‌افزاید: اما تجار افغانستانی اعلام کردند که وضع مالیات و بی‌اعتمادی در فضای اقتصادی مانند حملات طالبان برای افغانستان خطرآفرین است.

اما از سوی دیگر «اکلیل حکیمی» وزیر دارایی افغانستان در این رابطه اظهار داشت که اقدامات ضد فساد و اتخاذ رژیم مالیات جدید درآمد دولت را افزایش داده است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
90
روز مانده
روز استقلال افغانستان
23
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
270
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
319
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی