شما اینجا هستید
آرشیو مطالب » ترکیه میخواهد نیروهای امریکایی از سوریه و عراق به مانند افغانستان بیرون شوند

رئیس جمهور ترکیه گفت، که ترکیه دوست دارد نیروهای امریکایی از سوریه و عراق طوری که از افغانستان بیرون شدند، بیرون شوند.

به گزارش اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی امریکایی سی بی اس روز یکشنبه گفت، که ترکیه دوست دارد سربازان امریکایی، سوریه و عراق را به همان روشی که از افغانستان ترک کردند، ترک کنند.

 اردوغان افزود: “اگر ایالات متحده می خواهد به صلح جهانی خدمت کند، دیگر ماندن در این مناطق از دنیا فایده ای ندارد. شما تنها باید این افراد را تنها بگذارید تا اجازه دهید مقامات محلی تصمیمات خود را بگیرند”.

اردوغان همچنین ابراز امیدواری کرد، که ترکیه، روسیه، ایالات متحده و ایران بتوانند به طور جمعی برای ایجاد صلح در سوریه و عراق تلاش کنند.

از وی پرسیده شد، که آیا این بدان معناست که در این صورت، ترکیه قصد دارد جای امریکا را در سوریه بگیرد. رهبر ترکیه در پاسخ گفت: “بگذارید کاملاً واضح و صادقانه بگویم: ما هرگز در جایی نمی مانیم که آنها نمی خواهند ما بمانیم ، ما هرگز در جایی که از ما استقبال نمی شود حضور نخواهیم داشت”.

یادآوری می کنیم، که جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده امریکا امسال از بیرون شدن همه ای نیروهای این کشور از افغانستان خبر داد و نیروهای امریکا تا پایان ماه اگوست از افغانستان بیرون شد. جنگجویان گروه طالبان هم در آغاز ماه اگوست یورش های خود را افزایش دادند و در نتیجه پس از چند هفته بدون درگیری همه ولایت های افغانستان را زیر کنترل خود در آوردند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

افغان کلکین – اخبار افغانستان | مطالب روز جامعه افغانستان