شما اینجا هستید
آرشیو مطالب » حجاب، تحصیل دختران و رسمیت یافتن محور دیدار هیئت سازمان همکاری اسلامی با طالبان

«وتوب مصطفی سانو» دبیرکل آکادمی بین‌المللی فقه اسلامی در رأس هیئتی متشکل از علمای کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با «مولوی عبدالحکیم شرعی» وزیر دادگستری طالبان دیدار کرد.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت دادگستری طالبان، این هیئت به نمایندگی از سازمان همکاری اسلامی به افغانستان آمده است تا با علما و مقامات طالبان پیرامون موضوعات مختلف از جمله مسئله حجاب در دین و آموزش دختران صحبت کند.

اطلاعیه می‌افزاید که دو طرف در این دیدار پیرامون آموزش و تحصیل دختران و رعایت حجاب بحث و تبادل نظر کردند و وزیر دادگستری طالبان با ارائه جزئیات درباره وضعیت اقتصادی و مشکلات افغانستان به هیئت علما گفت که «امارت اسلامی افغانستان طرفدار آموزش دختران در چارچوب شریعت اسلامی» است.

مولوی عبدالحکیم ادامه داد: در حال حاضر هم مکاتب و مدارس فعال است اما به دلیل مشکلات اقتصادی نمی‌توانیم مکاتب و مدارس جدید و جداگانه برای دختران ایجاد کنیم چرا که آمریکا سرمایه افغانستان را مسدود کرده و فعالیت‌های بانکی در کشور متوقف است.

وی همچنین به هیئت سازمان همکاری اسلامی گفت که با به رسمیت شناختن دولت طالبان بسیاری از مشکلات کنونی حل خواهد شد.

وزیر دادگستری طالبان همچنین تصریح کرد:  برای کشورهای اسلامی هیچ عذری وجود ندارد که امارت اسلامی را به رسمیت نشناسند.

در انتهای اطلاعیه منتشر شده توسط طالبان نیز آمده که هیئت مذکور وعده دادند تا از دولت‌های خود بخواهند تا با هیئت حاکمه افغانستان روابط دوستانه برقرار کنند.

سازمان همکاری اسلامی تاکنون در این باره چیزی نگفته است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

افغان کلکین – اخبار افغانستان | مطالب روز جامعه افغانستان