رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April

اولین انجمن تجاری تاجیکستان، بلاروس و افغانستان از 27 الی 29 جولای برابر با 5 تا 7 مرداد سال جاری در «دوشنبه» در چارچوب نمایشگاه بین‌المللی جامع «تاجیکستان- 2017» برگزار می‌شود. این مراسم توسط اتاق‌های بازرگانی کشورهای فوق و «مینسک» در دوشنبه با حمایت دولت تاجیکستان و بلاروس سازماندهی خواهد شد. هدف از برگزاری این انجمن […]

اولین انجمن تجاری تاجیکستان، بلاروس و افغانستان از 27 الی 29 جولای برابر با 5 تا 7 مرداد سال جاری در «دوشنبه» در چارچوب نمایشگاه بین‌المللی جامع «تاجیکستان- 2017» برگزار می‌شود.

این مراسم توسط اتاق‌های بازرگانی کشورهای فوق و «مینسک» در دوشنبه با حمایت دولت تاجیکستان و بلاروس سازماندهی خواهد شد.

هدف از برگزاری این انجمن گسترش همکاری‌های تجاری و اقتصادی بین بلاروس و تاجیکستان و همچنین ایجاد تماس‌های تجاری با افغانستان است.

در هیئت تجاری بلاروس که تحت رهبری «سرگئی نبیشکو» رئیس اتاق بازرگانی این کشور به دوشنبه سفر می‌کنند، نمایندگان شرکت‌های ماشین سازی «بیلاز»، «ماز»، «امکادار» و همچنین کارخانه‌های مواد غذایی، دارویی و دیگر بخش‌های اقتصادی این کشور حضور دارند.

افتتاح رسمی نمایشگاه بین المللی جامع تاجیکستان-2017 در تاریخ 27 جولای برابر با 5 مرداد سال جاری در مجمع دولتی «کاخ باربد» شهر دوشنبه برگزار شده است.

مذاکرات سه‌جانبه نمایندگان محافل تجاری بلاروس، تاجیکستان و افغانستان در همین ماه نیز برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
119
روز مانده
روز استقلال افغانستان
6
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
299
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
348
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی