رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷
  • السبت ۷ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 24 March

«سید محمد اکبر» یکی از فرماندهان اسبق طالبان در مصاحبه با «کومسومولسکایا پروادا» روابط این گروه با روسیه و چین را تأیید کرده و گفت: طالبان با نمایندگان روسیه و چین از 3 سال قبل در قطر و امارات متحده عربی دیدارهای داشتند. اکبر در این زمینه گفت: ما تلاش کردیم که دیدار خود با […]

«سید محمد اکبر» یکی از فرماندهان اسبق طالبان در مصاحبه با «کومسومولسکایا پروادا» روابط این گروه با روسیه و چین را تأیید کرده و گفت: طالبان با نمایندگان روسیه و چین از 3 سال قبل در قطر و امارات متحده عربی دیدارهای داشتند.

اکبر در این زمینه گفت: ما تلاش کردیم که دیدار خود با نمایندگان مسکو و پکن را مخفی نگه داریم اما این موضوع آشکار شد و ما را چند بار دیگر نیز به روسیه دعوت کردند.

این فرمانده اسبق طالبان در ادامه با بیان اینکه طالبان از روسیه پشتیبانی سیاسی می‌خواهند نه حمایت مالی گفت: اگر روسیه به ما پول و سلاح کمک کند، مناسبات مسکو با مردم افغانستان خدشه‌دار خواهد کرد، زیرا کمک‌های نظامی دخالت در مسائل داخلی افغانستان محسوب می‌شود.

وی افزود: طالبان با روسیه زمانی سازش کرد که مسکو مرزهای کشورهای مستقل مشترک‌المنافع را ناامن احساس کرد و این باعث شد که طالبان و کرملین با هم توافق کنند.

اکبر با اشاره به اینکه افغانستان همیشه با مردم روسیه مناسبات خوبی داشته، گفت: زمانی درک کردیم که روسیه بدون کمک طالبان و طالبان بدون کمک روسیه نمی‌توانند به صلح در افغانستان دست یابند، رو به سازش آوردیم.

وی ادامه داد: طالبان همه مرزهای سابق شوروی را مرز روسیه می‌داند و می‌تواند امنیت این مرزها را تأمین کند.

اکبر در رابطه با حضور داعش در افغانستان گفت: این گروه محصول آمریکا برای رسیدن به اهداف این کشور در عراق و سوریه است.

وی افزود: داعش در افغانستان با هدف انتقال بی‌ثباتی در آسیای مرکزی، ایجاد خطر برای روسیه و خودنمایی در منطقه ایجاد شده است.

این فرمانده سابق طالبان در پایان گفت: برخی از اعضای این گروه از اتباع قرقیز، ازبک، قزاق، تاجیک و روسیه می‌باشند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
148
روز مانده
روز استقلال افغانستان
35
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
328
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
377
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی