شما اینجا هستید
آرشیو مطالب » غنی در دیدار با بزرگان کوچی: ملا هیبت الله اگر زنده است، پیدایش کنید

محمداشرف غنی رئیس جمهور کشور در دیدار با بزرگان کوچی گفته است که این بزرگان از سوی او صلاحیت کامل دارند تا با طالبان جرگه کنند و ملا هیبت الله اگر زنده است، پیدایش کنند و با وی گفتگو کنند.

غنی در دیدار با بزرگان کوچی: ملا هیبت الله اگر زنده است، پیدایش کنید

محمداشرف غنی رئیس جمهور کشور در دیدار با بزرگان کوچی گفته است که این بزرگان از سوی او صلاحیت کامل دارند تا با طالبان جرگه کنند و ملا هیبت الله اگر زنده است، پیدایش کنند و با وی گفتگو کنند.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری گفته که آقای غنی، عصر روز یکشنبه (۱۰ اسد) با شماری از بزرگان و نمایندگان کوچی، در قصر سلام خانۀ ارگ دیدار کرده است.

ابتدا نمایندگان کوچی در صحبت های خویش حمایت کامل شان را از نظام، بیرق، برنامه های ملی رئیس جمهور و پروسۀ صلح اعلام نموده، تاکید کردند که مانند گذشته در راستای دفاع از کشور آماده اند.

رئیس جمهور غنی نیز گفته که ما برای صلح تلاش های زیاد کردیم، اما مسئول جنگ، کشتار و ویرانی طالبان اند، اگر آنان افغان اند بیایند تا در مورد کشور به نتیجه برسیم.

آقای غنی خطاب به بزرگان کوچی گفت که از سوی من صلاحیت کامل دارید، به طالبان بخاطر جرگه بروید، ملا هیبت الله اگر زنده است، پیدایش کنید که در کدام غار داخل شده و با وی جرگه صلح نمایید.

محمد اشرف غنی گفت که وظیفه من حفاظت از نظام است که در چوکات نظام صلح برقرار گردد. من تکراراً به طالبان گفته ام صلاحیت را به مردم میدهیم، زمینه انتخابات را فراهم میکنیم و هر کسی که مردم آن را بحیث جانشین من انتخاب کردند، حاضرم قدرت را به وی بسپارم.

رئیس جمهور در اخیر سخنانش گفت: زمان آن فرارسیده است که از تفنگ دست کشیده و برای آبادی و رفاه مردم تلاش مشترک صورت گیرد.

این در حالی است که مذاکرات صلح از یک سال بدین سو میان نمایندگان جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان در دوحه قطر جریان دارد اما این مذاکرات هیچ پیشرفتی نداشته است. مقام‌های دولت افغانستان می‌گویند که طالبان هیچ اراده ای برای صلح ندارند و می‌خواهند که قدرت را از طریق زور به دست گیرند.

رئیس جمهور غنی، روز گذشته نیز در نشست کابینه تاکید کرد طالبان، صلح نه بلکه تسلیمی می‌خواهند؛ بناً دولت افغانستان تصمیم گرفته تا وضعیت را در میدان جنگ تغییر دهد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

افغان کلکین – اخبار افغانستان | مطالب روز جامعه افغانستان