رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

حرکت امام حسین(ع) از دیدگاه روشنفکران اسلامی هرات یک حرکت آزادی‌خواهانه و ظلم‌ستیزانه عنوان شده است. حرکت امام حسین(ع) از دیدگاه روشنفکران اسلامی هرات یک حرکت آزادی‌خواهانه و ظلم‌ستیزانه عنوان شده است. مولوی غلام محمد مصئون، به خبرگزاری وطن24 گفت: قیام امام حسین الگویی برای تمامی آزادی‌خواهان است و سرمشقی است که باید مسلمانان آن […]

حرکت امام حسین(ع) از دیدگاه روشنفکران اسلامی هرات یک حرکت آزادی‌خواهانه و ظلم‌ستیزانه عنوان شده است.

حرکت امام حسین(ع) از دیدگاه روشنفکران اسلامی هرات یک حرکت آزادی‌خواهانه و ظلم‌ستیزانه عنوان شده است.

مولوی غلام محمد مصئون، به خبرگزاری وطن24 گفت: قیام امام حسین الگویی برای تمامی آزادی‌خواهان است و سرمشقی است که باید مسلمانان آن را پیشه راه خود قرار دهند.
به‌بیان او، امام حسین(ع) به‌بشر به‌ویژه مسلمانان آموخت که باید در مقابل ظلم ایستادگی کرد و آزادی را به هر قیمتی نپذیرفت.
مولوی مصئون گفت: “قیام امام حسین(ع) را در مقابل یزید به‌فال نیک می‌گیریم و برای این‌که از زیر سلطه استبداد و استکبار نجات یابیم باید آن را سرلوحه کار خود قرار دهیم.”
او تاکید کرد که باید از قیام عاشورا به بهترین شیوه آن گرامی‌داشت کرد و مردم نباید بگذارند تا این حرکت بزرگ امام حسین به‌فراموشی سپرده شود.
در کنار عالمان دینی شیعه، همه‌ساله علمای اهل تسنن هم برای برپایی شکوه‌مند مراسم عزاداری و یادبود از دهه محرم تاکید ویژه دارند.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی