شما اینجا هستید
آرشیو مطالب » گفتگوی روسیه و هند درباره کمک‌های توسعه‌ای به افغانستان

 « ضمیر کابلوف» نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه برای افغانستان و «جی پی سینگ» نماینده وزارت خارجه هند در امور افغانستان، ایران و پاکستان در دیدار با یکدیگر درباره افغانستان بحث و تبادل نظر کردند.

بر اساس اطلاعیه وزارت خارجه هند، دو طرف در این دیدار که در دهلی صورت گرفت، وضعیت کنونی افغانستان را مورد بحث و بررسی قرار دادند و بر ضرورت ارائه کمک‌های توسعه‌ای برای رفاه مردم افغانستان تأکید کردند.

این گفتگوها در حالی صورت می‌گیرد که هر دو مقام هندی و روسی پیش از این با مقامات طالبان در کابل دیدار کرده‌اند.

ضمیر کابلوف در اواخر ماه آوریل در سفری به کابل با «امیرخان متقی» وزیر خارجه طالبان در مورد سومین نشست سازمان ملل درباره افغانستان در دوحه گفتگو کرده بود.

کابلوف در این دیدار تأکید کرده بود در هرگونه نشستی در مورد افغانستان، باید نظر حکومت طالبان و توافق حاصل شود، چرا که در غیر اینصورت این نشست‌ها نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت.

نماینده ویژه پوتین همچنین گفته بود کشورها در عوض سازوکارهای چندجانبه، باید با پیش‌گرفتن “سازوکارهای دوجانبه روابط خود را با حکومت طالبان حفظ کنند.

پیشتر نیز جی پی سینگ در دیدار با مقامات طالبان گفته بود دهلی‌نو علاقه دارد تا روابط سیاسی و اقتصادی خود با افغانستان را گسترش داده و تجارت از طریق بندر چابهار را رشد دهد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

افغان کلکین – اخبار افغانستان | مطالب روز جامعه افغانستان