شما اینجا هستید
آرشیو مطالب » حمله تروریستی بر شفاخانه دشت برچی دسیسه آشکار و واضح بیگانگان علیه کشور و مردم افغانستان است

حامد کرزی، رییس‌جمهور پیشین حمله تروریستی امروز بر شفاخانه ۱۰۰ بستر دشت برچی را دسیسه آشکار و واضح بیگانگان علیه کشور و مردم افغانستان خوانده است.

 کابل: حامد کرزی در یک اعلامیه مطبوعاتی حمله تروریستی بر شفاخانه صد بستر در دشت برچی کابل را، که در نتیجه آن به شمول زنان و کودکان شماری از هموطنان ما شهید و زخمی شدند، با شدیدترین الفاظ تقبیح نموده، این عمل زشت را کار دشمنان صلح و آرامش مردم افغانستان و در تضاد با تمام اصول و ارزش‌های انسانی و اسلامی خوانده است.

حامد کرزی این حمله را دسیسه آشکار و واضح بیگانگان علیه کشور و مردم ما دانسته، افزوده است: “ما مردم افغانستان زمانی از دسائس بیگانگان و درد و رنجی که همه روزه گریبان گیر ماست، نجات خواهیم یافت که با اتحاد، اتفاق و هوشیاری کامل سرنوشت خود را صاحب شویم و آینده خود و فرزندان مان را به دست خود رقم بزنیم”.

وی همچنان برای خاتمه دادن به جنگ و خونریزی و تأمین صلح و امنیت سرتاسری در کشور، بر آغاز مذاکرات بین‌الافغانی تأکید کرد.

این در حالی است که وزارت صحت عامه می‌گوید، به دنبال حمله تروریستی امروز(سه‌شنبه، ۲۳ ثور) بر شفاخانه ۱۰۰ بسر دشت برچی در غرب کابل، علاوه بر شهید و زخمی شدن ۳۲ تن به شمول زنان، کودکان و نوزادان، قسمت زيادی از تعمير ادارى و سرويس نسايى ولادى این شفاخانه ويران گرديده است.

 

سخنگوی وزارت صحت عامه در مورد جزییات این حمله گفته است: “امروز قبل از ظهر به دليل حمله مهاجمان بر شفاخانه صد بستر دشت برچى واقع در غرب شهر كابل، به تعداد ۱۶ تن(به شمول یک مرد)  شهيد و به تعداد ۱۶ تن ديگر(به شمول ۵ کودک) زخمى شدند”.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

افغان کلکین – اخبار افغانستان | مطالب روز جامعه افغانستان