رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

نشریه آمریکایی نیویورک تایمز اعلام کرد که عربستان علیرغم ادعای خود مبنی بر حمایت از دولت افغانستان به شکل‌های گوناگون از جنبش تروریستی طالبان حمایت می‌کند. نیویورک تایمز افزود: رهبران افغانستان از عربستان می‌خواهند تا دست از این کار بردارد ، اما ریاض از کمک‌های ارسال شده برای طالبان و دیگر گروه‌های تندرو تروریستی چشم […]

نشریه آمریکایی نیویورک تایمز اعلام کرد که عربستان علیرغم ادعای خود مبنی بر حمایت از دولت افغانستان به شکل‌های گوناگون از جنبش تروریستی طالبان حمایت می‌کند.

نیویورک تایمز افزود: رهبران افغانستان از عربستان می‌خواهند تا دست از این کار بردارد ، اما ریاض از کمک‌های ارسال شده برای طالبان و دیگر گروه‌های تندرو تروریستی چشم پوشی می‌کند و هم اکنون به یک واسطه قوی برای این گروه ها تبدیل شده است.

در همین راستا آغاخان وزیر دارایی سابق طالبان در گفت وگو با نیویورک تایمز از سفرهای خود به عربستان طی سال‌های گذشته تا کنون جهت تامین بودجه طالبان سخن به میان آورد که ظاهرا با عنوان ادای مناسک حج انجام گرفته است.

ایرنا به نقل از نیویورک تایمز نوشت: رژیم سعودی به طالبان اجازه داد تا با تهدید خانواده‌های صدها کارگر افغانستانی مشغول کار در عربستان میلیون‌ها دلار تحت عنوان مالیات از آنها باج دریافت کند.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی