شما اینجا هستید
دسته‌بندی نشده » شرکت های داروسازی افغانستان در سطح منطقه با کیفیت ترین ادویه را تولید می کنند

فابریکه داروسازی مون برایت(Moon Bright) یکی از شرکتهای موفق در افغانستان است که تا کنون ۱۱ قلم دوا را با کیفیت عالی در بازار عرضه کرده است و تا سال آینده این رقم به ۲۴ قلم می رسد.
مسوولین این شرکت دوا سازی که محصولات و دست آوردهای خود را در نمایشگاه طبی کابل به نمایش گذاشته است، می گویند که دواهای تولید شده در این شرکت مربوط به پی پی آی، آنتی بیوتیک، شربت های مختلف و قرصهای مورد نیاز می باشد که پیش از این، از خارج وارد می شد.
داکتر صادق احساس؛ مدیر شرکت مون برایت که با آوا، صحبت می کرد گفت: مشکلات عمده فرا راه شرکتهای داخلی؛ کمبود مواد خام و نبود انرژی برق و مکان مناسب برای دواسازی می باشد.
به گفته او، مشکل عمده دیگر، کمبود ادویه جات در شرکتهای داخلی است که نمی تواند به تقاضای مشتریان پاسخگو باشد که این هم در حقیقت بر می گردد به نبود امکانات لازم در کشور.
و از طرف دیگر هم به گفته وی، با وجود اینکه ادویه تولید شرکتهای داخلی با قیمت مناسب به فروش می رسد، اما متقاضیان کمتری دارد و بیشترین ادویه جات هنوز هم از خارج وارد می شود.
داکتر احساس از شرکتهای پخش و توزیع دارو خواست که بالای شرکت های دوا سازی داخلی اعتبار داشته باشند و آنان را حمایت کنند تا تولیدات داخلی در بازار عرضه شود و مردم کیفیت آنرا ببینند.
به باور وی، تا زمانی که تولیدات داخلی به فروش نرسد، رقم و کمیت تولیدات بالا نمی رود و محدود خواهد ماند.
او همچنان تاکید کرد که شرکتهای دوا سازی داخلی، نظر به اقتصاد مردم ادویه جات را با کیفیت بالا و قیمت مناسب در بازار عرضه می کند.
او همچنان افزود: دواهای تولیدی داخلی نسبت به اقلام که از کشورهای هند، پاکستان، بنگلادش و ایران وارد می شود به مراتب ارزان و با کیفیت تر است.
او همچنان اظهار داشت: کیفیت ادویه جات داخلی از سوی داکتران متخصص تایید شده است و در حال حاضر میتواند با کشورهای منطقه رقابت کند، اما از نگاه کمیت نظر به مشکلات موجود در کشور کاستی هایی وجود دارد.
وی علاوه کرد، در مجموع وضعیت دوا سازی در افغانستان نظر به سالهای گذشته بهبود یافته است، اما نبود امکانات لازم، مکان مناسب، عدم حمایت دولت و سکتورهای خصوصی سبب شده است که سرعت کار کمتر شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

افغان کلکین – اخبار افغانستان | مطالب روز جامعه افغانستان