رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January
سفیرامریکا درسازمان‌ملل

احتمال دارد تمامی کمک به پاکستان قطع شود

نیکی هیلی می‌گوید پاکستان برای سال‌ها بازی دوگانه را در برخورد با ایالات متحده امریکا و جنگ با هراس‌افگنی انجام داده است، اما این بازی برای حکومت کنونی امریکا، پذیرفتنی نیست. او هشدار می‌دهد که احتمال دارد تمامی کمک‌های امریکا به پاکستان، قطع شوند. امریکا سالانه حدود ۱.۱ میلیارد دالر در بخش نظامی و غیرنظامی به […]

نیکی هیلی می‌گوید پاکستان برای سال‌ها بازی دوگانه را در برخورد با ایالات متحده امریکا و جنگ با هراس‌افگنی انجام داده است، اما این بازی برای حکومت کنونی امریکا، پذیرفتنی نیست.

او هشدار می‌دهد که احتمال دارد تمامی کمک‌های امریکا به پاکستان، قطع شوند.

امریکا سالانه حدود ۱.۱ میلیارد دالر در بخش نظامی و غیرنظامی به پاکستان کمک می‌کند.

پیش از این رییس‌جمهور امریکا دونالد ترمپ نیز هشدار داده بود که واشنگتن به‌گونۀ “ابلهانه” ۳۳ میلیارد دالر به پاکستان پول پرداخته‌است، اما اسلام‌آباد در بدل این کمک‌ها، امریکا را “فریب” داده‌است.

ازسویی‌هم، مک ماستر، مشاور امنیت ملی امریکا می‌پذیرد که این کشور از عمل‌کرد پاکستان ناامید شده‌است.

او می‌گوید که ترمپ از اقدامات پاکستان در مبارزه با هراس‌افگنی ناامید شده، زیرا به گفتۀ او اسلام‌آباد “به‌گونۀ سلیقه‌یی” گروه‌های هراس‌افگن را هدف قرار می‌دهد.

او در گفت‌وگو با صدای آشنا گفته‌است که اسلام‌آباد به پشتیبانی از گروه‎های هراس‌افگن ادامه داده و از گروه‌های مستقر در پاکستان، به‌عنوان ابزار پالیسی خارجی خود، استفاده می‌کند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی