رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
  • الجمعة ۲ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 19 January

«ینس استولتنبرگ» دبیر کل ناتو در نشست خبری با حضور « اشرف غنی» رییس جمهور افغانستان و «جمیز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا، گفت: هم اکنون بیش از ۱۳ هزار نیروی نظامی بیش از ۳۰ کشور جهان در افغانستان حضور دارند و کشورهای عضو ناتو بر شمار سربازان خود در افغانستان خواهد افزود. استولتنبرگ افزود: هنوز هم خشونت، بی‌ثباتی و […]

«ینس استولتنبرگ» دبیر کل ناتو در نشست خبری با حضور « اشرف غنی» رییس جمهور افغانستان و «جمیز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا، گفت: هم اکنون بیش از ۱۳ هزار نیروی نظامی بیش از ۳۰ کشور جهان در افغانستان حضور دارند و کشورهای عضو ناتو بر شمار سربازان خود در افغانستان خواهد افزود.

استولتنبرگ افزود: هنوز هم خشونت، بی‌ثباتی و فساد در افغانستان بر جایش باقی است و حضور ناتو در افغانستان با وجود هزینه زیاد، لازم و ضروری است.

وی گفت: خروج ما سنگین‌تر از چیزی است که ما در افغانستان بمانیم و اینکه سبب کشتار و تشدید خشونت در افغانستان، منطقه و جهان خواهد شد و برای افغانستان فاجعه بار خواهد بود؛ بنابراین ناتو نمی‌خواهد از افغانستان خارج شود و ما به ادامه کمک های خود به افغانستان متعهد هستیم.

به گفته وی، نیروهای ناتو در آموزش نیروهای ویژه افغان و نیروهای هوایی افغانستان کمک می‌کنند تا آنان مسئولیت تامین امنیت کشورشان را خود برعهده گیرند.

دبیر کل ناتو همچنین از دولت افغانستان خواست که به تعهدات خود در زمینه مبارزه با فساد و تامین حقوق مردم افغانستان عمل کند.

همزمان با سفر وزیر دفاع آمریکا و دبیر کل ناتو به کابل، یک راکت در اطراف فرودگاه بین‌المللی کابل اصابت کرده است.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفت: این راکت صبح امروز در اطراف فرودگاه  اصابت کرد اما تلفاتی در پی ندارد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
27
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
441
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی