رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January

«حامد کرزی» رییس جمهور پیشین افغانستان گفت: دولت پاکستان اختیار قانونی ندارد تا شرایط خود را در رابطه به خط دیورند دیکته کند. رییس جمهور افغانستان در صفحه توئیترش نوشت: همزمان با آن که ما خواستار آزادی مردم مناطق قبیله‌ای فدرال از قوانین دولت پاکستان و دیگر اقدامات سرکوب گرایانه هستیم، به دولت پاکستان یادآور می‌شویم […]

«حامد کرزی» رییس جمهور پیشین افغانستان گفت: دولت پاکستان اختیار قانونی ندارد تا شرایط خود را در رابطه به خط دیورند دیکته کند.

رییس جمهور افغانستان در صفحه توئیترش نوشت: همزمان با آن که ما خواستار آزادی مردم مناطق قبیله‌ای فدرال از قوانین دولت پاکستان و دیگر اقدامات سرکوب گرایانه هستیم، به دولت پاکستان یادآور می‌شویم که افغانستان خط دیورند را به رسمیت نشناخته و نخواهد شناخت.

این اظهارات پس از آن مطرح شد پاکستان به دنبال حملات انتحاری در آن کشور از ۲ هفته گذشته گذرگاه‌های «تورخم» و «سپین بولدک» را به طور یک جانبه به روی ترافیک و تردد مسافران مسدود کرده است.

«عمر زاخیلوال» سفیر افغانستان در پاکستان نیز در جدیدترین اظهارات خود اعلام کرد: اگر در چند روز آینده دروازه‌ها توسط پاکستان باز نشود، برای انتقال مسافران خواستار پروازهای ویژه از کابل خواهد شد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی