رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
  • الجمعة ۲ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 19 January

مسؤولان آمریکایی در کابل می‌گویند که سران حکومت نباید منتظر توجه رئیس جمهور تازه آمریکا به افغانستان باشند، آنان باید توجه ترامپ را جلب کنند. «دیوید سیدنی» سرپرست دانشگاه آمریکایی در افغانستان در نشستِ «بررسی نتایج انتخابات آمریکا» در کابل گفت: سران حکومت(وحدت ملی) باید هرچه زودتر دست‌ به‌ کار شوند و روابطشان را با ترامپ برقرار […]

مسؤولان آمریکایی در کابل می‌گویند که سران حکومت نباید منتظر توجه رئیس جمهور تازه آمریکا به افغانستان باشند، آنان باید توجه ترامپ را جلب کنند.

«دیوید سیدنی» سرپرست دانشگاه آمریکایی در افغانستان در نشستِ «بررسی نتایج انتخابات آمریکا» در کابل گفت: سران حکومت(وحدت ملی) باید هرچه زودتر دست‌ به‌ کار شوند و روابطشان را با ترامپ برقرار سازند.

به گفته این مقام آمریکایی، با وجود مشکلات امنیتی، اقتصادی و سیاسی واشنگتن کابل را تنها نخواهد گذاشت و با وجود چنین شرایطی به احتمال زیاد تعهدات و دیدگاه‎‌های ترامپ درباره افغانستان مناسب خواهد کرد.

دیوید سیدنی درباره روابط کابل ـ اسلام‌آباد و روند صلح افغانستان می‌گوید که این موضوع داخلی است و واشنگتن به موضوعات داخلی کشورها دست‌اندازی نمی‌کند.

همچنین در این نشست، «محمداسماعیل قاسمیار»، مشاور روابط خارجی شورای عالی صلح نیز با تأیید این گفته‌ها تأکید کرد که آمریکا بدون روابط نیک با کشورهای دیگر بقا ندارد.

قاسمیار گفت: اگر رئیس جمهور تازه آمریکا همان طور که در کارزارهای انتخاباتی جدی بود، از این به بعد هم باشد؛ صلح دایمی در افغانستان تأمین می‌شود.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
27
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
441
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی