رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
  • السبت ۳ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 20 January

رئیس اجرایی کشور می‌گوید که در شرایط کنونی، افغانستان و پاکستان به گونه مشترک در هماهنگی یک دیگر با تروریزم مبارزه جدی نمایند. عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی امروز این موضوع را در دیدار با هیأت پارلمانی و جامعه مدنی افغانستان و پاکستان در قصر سپیدار مطرح کرد. به نقل از خبرنامه دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی، […]

رئیس اجرایی کشور می‌گوید که در شرایط کنونی، افغانستان و پاکستان به گونه مشترک در هماهنگی یک دیگر با تروریزم مبارزه جدی نمایند.

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی امروز این موضوع را در دیدار با هیأت پارلمانی و جامعه مدنی افغانستان و پاکستان در قصر سپیدار مطرح کرد.

به نقل از خبرنامه دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی، اعضای هیأت در این دیدار، به بیان دیدگاه ها، طرح‌ها و پیشنهادات خویش پرداخته و هدف اصلی و مشخص خود را بهبود روابط میان افغانستان و پاکستان و حل چالش‌های موجود میان دوکشور عنوان نمودند.

آنان در سخنان خویش، به تامین و تحکیم روابط میان دو کشور تاکید نموده علاوه کردند که به عنوان هیأت مشترک دو کشور، در سفرها و نشست‌های خویش تلاش خواهند نمود، روی حل چالش‌ها و موانعی تمرکز نمایند که از دیر باز به اینسو، میان افغانستان و پاکستان موجود بوده و جنجال ساز و چالش برانگیز گردیده است.

آقای عبدالله، ضمن قدردانی از تلاش‌های هیأت متذکره گفت که تلاش‌های شما قابل قدر است. افغانستان همیشه و همواره خواستار روابط حسنه با تمام همسایگان و به ویژه با پاکستان بوده و می‌باشد.

وی در همین حال تاکید نمودکه از تلاش‌ها و فعالیت‌های هیأت مشترک پارلمانی و جامعه مدنی افغانستان و پاکستان قاطعانه حمایت می‌نماید.

وی در ادامۀ صحبت‌های خویش گفت: افراط گرایی و تروریزم، نه تنها افغانستان و پاکستان، بلکه تهدیدی جدی برای تمام کشورهای منطقه است و با نظرداشت شرایطی که همین اکنون بر افغانستان و پاکستان حاکم گردیده است، ایجاب می‌نمایدکه هر دو کشور به صورت مشترک، در هماهنگی با یکدیگر و با حمایت کشورهای منطقه، با تروریزم مبارزه جدی نمایند.

دکتور عبدالله عبدالله رفت و آمد نخبگان دو کشور و تدویر چنین جلساتی را به بهبود اوضاع و روابط میان دو کشور، مفید و موثر دانسته تاکید کرد که این تلاش‌ها، به حل چالش‌های کنونی میان دولت های افغانستان و پاکستان کمک می‌نماید.

قابل تذکر است که نخستین نشست گروه کاری مشترک دو کشور، سال گذشته در لاهور پاکستان و دومین نشست آنان، روز سه شنبه در شهر مزار شریف برگزار شده است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
26
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
440
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی