رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January

«همایون مروت» مدیر جشنواره بین‌المللی فیلم افغانستان گفت: برای هشتمین سال متوالی جشنواره بین المللی فیلم‌های افغانستان در استکهلم برگزار خواهد شد. در این جشنواره که به همت کلوب قلم افغانستان برگزار می‌شود، ۲۶ فیلم کوتاه و بلند شرکت خواهند داشت. جشنواره بین‌المللی فیلم افغانستان برای هشتمین سال متوالی میهمان کمون ناکا در استکهلم خواهد بود. […]

«همایون مروت» مدیر جشنواره بین‌المللی فیلم افغانستان گفت: برای هشتمین سال متوالی جشنواره بین المللی فیلم‌های افغانستان در استکهلم برگزار خواهد شد.

در این جشنواره که به همت کلوب قلم افغانستان برگزار می‌شود، ۲۶ فیلم کوتاه و بلند شرکت خواهند داشت.

جشنواره بین‌المللی فیلم افغانستان برای هشتمین سال متوالی میهمان کمون ناکا در استکهلم خواهد بود.

این جشنواره که تا سال گذشته به صورت غیررقابتی برگزار می‌شد، امسال به برترین آثار سینمایی جایزه خواهد داد.

 «همایون مروت»، فیلم‌ساز افغانستانی مقیم استکهلم از ویژگی این دوره از فستیوال فیلم افغانستان را بین‌المللی شدن آن می‌داند.

وی گفت: در این دوره، یک فیلم تاریخی از سینمای افغانستان نیز حضور دارد، این فیلم بر اساس داستانی از نویسنده فقید افغانستان، «اکرم عثمان است» از اعضای اصلی کلوب قلم بود، به تازگی و در استکهلم درگذشت.

با توجه به حضور تعداد زیادی از کودکان و نوجوانان افغانستان در سوئد، مضمون امسال این جشنواره به کودکان نوجوانان و مهاجرت و جنگ اختصاص دارد.

مروت خاطرنشان کرد: از این طریق در نظر دارند تا پلی میان افغانستان و سوئد بزنند و نسل جوان افغانستان ساکن در سوئد را با وطن آنها نزدیک سازند.

رادیو سوئد نوشت، جشنواره فیلم افغانستان از جمعه ۱۲ تا ۱۴ شهریور/ سنبله در کمون ناکا برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی