رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
  • السبت ۳ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 20 January

رسانه‌های ایران روز یک‌شنبه گزارش دادند که گفتگوها میان مقام‌های ایرانی با سکتورهای خصوصی افغان به خاطر انتقال گاز به افغانستان ادامه دارد. علی رضا کاملی، رییس اجرایی شرکت ملی صادرات ایران به رسانه‌های این کشور گفت است: «دو برنامه روی دست است تا گاز را به کشور همسایه صادر کنیم. یکی از این برنامه‌ها […]

رسانه‌های ایران روز یک‌شنبه گزارش دادند که گفتگوها میان مقام‌های ایرانی با سکتورهای خصوصی افغان به خاطر انتقال گاز به افغانستان ادامه دارد.

علی رضا کاملی، رییس اجرایی شرکت ملی صادرات ایران به رسانه‌های این کشور گفت است: «دو برنامه روی دست است تا گاز را به کشور همسایه صادر کنیم. یکی از این برنامه‌ها از راه خط گاز است و دیگر آن انتقال گازطبیعی به افغانستان می‌باشد.»

وی افزود که مقام‌های ایران در انتظار پیشنهاد سکتور خصوصی افغانها اند تا صادرات گاز از آن کشور به افغانستان را آغاز کنند.

وی افزود: «هر زمانی که برنامۀ آن‌ها به ما داده شود گفتگوها روی قیمت گاز طبیعی آغاز خواهد شد.»

به گفتۀ این مقام‌ها، در صورتی که افغان‌ها به خرید گاز از ایران علاقه‌مندی نشان دهند، گفتگوهای بعدی در بارۀ راه انتقال این گاز خواهد بود زیرا راه انتقال گاز روی قیمت آن تأثیر خواهد داشت.

آگاهان امور اقتصادی می‌گویند که افغانستان می‌تواند بازار خوبی برای گاز ایران باشد و این که امکان آن زیاد است تا افغانستان از ایران گاز خریداری کند.

افغانستان در سال ۱۹۹۵ میلادی گاز طبیعی خود را به ازبیکستان و برخی از کشورهای دیگر صادر می‌کرد، اما پس از جنگ‌های داخلی این بخش صدمۀ بسیار دید و باعث توقف این صادرات شد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
26
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
440
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی