رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
  • الخميس ۱ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 18 January

بیش از ۳۰۰ هزار شناسنامه در پاکستان به لیست مدارکی که باید ابطال شوند اضافه شده و این مدارک در حال بررسی شدن هستند. «بلیغ الرحمن» وزیر دولت مرکزی پاکستان اعلام کرد: تعداد شناسنامه‌های ابطال شده سیصد و ۴۵ هزار و ۵۱۰ است که از این تعداد صد و ۱۷ هزار و ۴۹۵ شناسنامه مربوط […]

بیش از ۳۰۰ هزار شناسنامه در پاکستان به لیست مدارکی که باید ابطال شوند اضافه شده و این مدارک در حال بررسی شدن هستند.

«بلیغ الرحمن» وزیر دولت مرکزی پاکستان اعلام کرد: تعداد شناسنامه‌های ابطال شده سیصد و ۴۵ هزار و ۵۱۰ است که از این تعداد صد و ۱۷ هزار و ۴۹۵ شناسنامه مربوط به اتباع خارجی به ویژه افغانستانی می‌باشد.

به گزارش داون، وی افزود: تعداد زیادی از افغانستانی‌ها منتظر بررسی سازمان ثبت احوال درباره شناسنامه‌های خود بودند که بعد از انگشت نگاری باطل شد.

بلیغ الرحمن گفت: در گذشته سیستم شناسایی مدارک جعلی بسیار کند عمل می‌کرد اما از آوریل سال گذشته میلادی ۸۸ مرکز در ۸ منطقه برای این کار در نظر گرفته شد که سرعت عمل در این زمینه را بیشتر کرد.

کمیسیون پارلمان پاکستان ۲ بار برای مشخص کردن وضعیت مدارک شناسایی جعلی تشکیل جلسه داد و اجلاس بعدی در ۸ مارس برگزار می‌شود.

سناتور «رضا ربانی» رئیس مجلس سنای پاکستان در این زمینه گفت: تأیید دوباره مدارک شناسایی مردم را با مشکلات زیادی مواجه کرده است بنابراین مسئولین باید با سرعت بیشتری در این زمینه وارد عمل شوند.

این در حالی است که بسیاری از پشتون‌ها به ابطال مدارک شناسایی خود معترض هستند و در این زمینه نامه‌ای به مجلس سنای پاکستان نوشته شده است.

پشتون‌ها معتقدند که ابطال شناسنامه در پاکستان بر اساس قوم‌گرایی انجام می‌شود و باید دقت بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

وزارت کشور پاکستان در گزارشی اعلام کرد: از ژوئن ۲۰۱۳ تا اکتبر ۲۰۱۶ مدارک شناسایی بیش از ۶۵ هزار و ۶۵۲ نفر در این کشور باطل شده است.

وزارت کشور در پاسخ به مجلس سنا اعلام کرد علاوه بر ابطال مدارک شناسایی، بیش از ۶ هزار و ۶۷۷ مدارک شناسایی نیز بعد از بررسی لازم تأیید شد.

اداره ملی ثبت احوال پاکستان با بررسی سریع خارجی‌ها طی چند ماه گذشته کارت کامپیوتری هویت ملی هزاران نفر را به حالت تعلیق در آورده است.

برنامه ابطال مدارک شناسایی جعلی بعد از کشته شدن «ملا‌منصور» رهبر طالبان که مدارک جعلی پاکستانی داشت آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
28
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
442
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی