رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷
  • السبت ۷ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 24 March

اداره بازرسی عمومی آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) در گزارش اخیر خود از احتمال وقوع اختلاس ۸۵ میلیون دالری که به بهانه ساخت یک هتل ۵ ستاره و آپارتمانی در کابل هزینه شده، خبر داده است. اداره بازرسی آمریکا برای بازسازی افغانستان در نامه‌ای به شرکت سرمایه گذاری خصوصی خارجی آمریکا نوشته که هتل ۵ […]

اداره بازرسی عمومی آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) در گزارش اخیر خود از احتمال وقوع اختلاس ۸۵ میلیون دالری که به بهانه ساخت یک هتل ۵ ستاره و آپارتمانی در کابل هزینه شده، خبر داده است.

اداره بازرسی آمریکا برای بازسازی افغانستان در نامه‌ای به شرکت سرمایه گذاری خصوصی خارجی آمریکا نوشته که هتل ۵ ستاره و آپارتمانی که با وام ۸۵ میلیون دالری این شرکت در نزدیکی سفارت آمریکا در کابل ساخته شده، غیر قابل استفاده بوده و خالی رها شده است.

بر اساس بررسی این نهاد، وام‌های ساخت این هتل و آپارتمان نیمه تکمیل، احتمالا در نتیجه یک اختلاس بوده است.

در نامه سیگار همچنین آمده است که در حال حاضر سفارت آمریکا در افغانستان باید امنیت این هتل و آپارتمان را تأمین کند که مالیات اضافی را بر مردم آمریکا تحمیل می‌کند.

سیگار تصریح کرده است که شکست در مدیریت و نظارت درست بر این وام‌ها نمایانگر مشکلات سیستماتیک در مدیریت و نظارت شرکت سرمایه گذاری خصوصی خارجی در دیگر پروژه‌ها در افغانستان و سایر کشورها در سراسر جهان بوده که میلیون‌ها دالر اضافی را در خطر قرار داده است.

این نهاد از شرکت سرمایه گذاری خصوصی خارجی خواسته که با توجه به اینکه این پروژه‌ها ظاهرا از سه سال به این سو ناتمام رها شده‌اند، باید برای بازپس گرفتن وام‌ها از دریافت کنندگان آن اقدام کند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
148
روز مانده
روز استقلال افغانستان
35
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
328
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
377
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی