رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

گزارش‌ها می‌رسانند که شرکت هوایی بین‌المللی ای آی پی ایرلاین پاکستان پروازهایش را از اسلام‌آباد به کابل افزایش می‌دهد. ای آی پی که در حال حاضر در هفته پنج پرواز به کابل دارد، قرار است پروازهای هفته‌وار اسلام‌آباد- کابلش را به هفت افزایش دهد. رسانه‌های محلی پاکستان گزارش می‌دهند که این تصمیم مبنی بر افزایش […]

گزارش‌ها می‌رسانند که شرکت هوایی بین‌المللی ای آی پی ایرلاین پاکستان پروازهایش را از اسلام‌آباد به کابل افزایش می‌دهد.
ای آی پی که در حال حاضر در هفته پنج پرواز به کابل دارد، قرار است پروازهای هفته‌وار اسلام‌آباد- کابلش را به هفت افزایش دهد.
رسانه‌های محلی پاکستان گزارش می‌دهند که این تصمیم مبنی بر افزایش پروازها نظر به افزایش نیاز و تقاضای مسافرت‌ها میان دو کشور گرفته شده‌است.
پروازهای شرکت هوایی پاکستانی در حالی به کابل افزایش می‌یابد که برگشت پناهندگان افغانستانی از پاکستان نیز به گونۀ چشم‌گیری افزایش یافته‌است.
در سوی دیگر، هردو کشور در حال حاضر از روابط خوب سیاسی برخوردار نیستند و تنش‌های ایجادشده در ماه‌های اخیر میان کابل و اسلام‌آباد فروکش نکرده‌است.
هم‌چنان پروازهای خطوط هوایی پی‌آی‌ای پس از آن به کابل افزایش می‌یابد که میزان نقل و انتقالات بازرگانی میان دو کشور نیز کاهش یافته‌است.
در سال ۲۰۱۰ حجم تجارت میان افغانستان و پاکستان به ۲٫۵ میلیارد دالر می‌رسید، در حالی که اکنون این رقم به ۱٫۸ میلیارد کاهش یافته‌است.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی