رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت: امسال یک کشور وجود دارد که بیش از سایر کشورها مهاجران افغانستانی را میزبانی خواهد کرد و آن خود افغانستان است. نیویورک تایمز نوشت:‌پیش‌بینی می‌شود که امسال بیش از یک و نیم میلیون مهاجر افغانستانی مجبور به بازگشت به این کشور شوند. بسیاری از این مهاجران از اروپا، ایران […]

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت: امسال یک کشور وجود دارد که بیش از سایر کشورها مهاجران افغانستانی را میزبانی خواهد کرد و آن خود افغانستان است.

نیویورک تایمز نوشت:‌پیش‌بینی می‌شود که امسال بیش از یک و نیم میلیون مهاجر افغانستانی مجبور به بازگشت به این کشور شوند.

بسیاری از این مهاجران از اروپا، ایران و پاکستان راهی افغانستان هستند. مهاجران افغانستان در پاکستان مدعی هستند که رفتار تبعیض‌آمیز پلیس اسلام‌آباد دیگر قابل تحمل نیست و آنها مجبورند به زادگاهشان برگردند.

پاکستان 15 نوامبر را روز پایانی اخذ مدراک قانونی برای مهاجران افغانستانی اعلام کرده و گفته است که بعد از این تاریخ، مهاجران دستگیر و اخراج خواهند شد که این موضوع باعث می‌شود که تعداد بیشتری از مهاجران مجبور به بازگشت به کشورشان شوند.

بسیاری از افغانستانی‌ها چه به صورت قانونی و چه غیر قانونی سالیان درازی است که در کشورهای مختلف در حال زندگی هستند و بازگشت آنها می‌تواند نقشه دموگرافیک منطقه را تغییر دهد.

در ادامه این گزارش آمده است: بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی دولت افغانستان را فاقد ظرفیت لازم برای پذیرش اینهمه مهاجر می‌دانند و مدعی هستند که این موضوع باعث بی‌ثباتی در این کشور خواهد شد.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی