رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April

بانک جهانی در گزارشی اعلام کرد: افغانستان با مشکلات زیادی از جمله افزایش ناامنی‌، افزایش فقر و… مواجه بوده است و افزایش خشونت تاثیر منفی بروی چشم انداز اقتصادی و رفاه مردم داشته است. افغانستان دستاوردهای قابل تحسینی در مواردی مانند آموزش، سلامت و دسترسی به خدمات اولیه داشته، اما این دستاوردهای باعث نشده که […]

بانک جهانی در گزارشی اعلام کرد: افغانستان با مشکلات زیادی از جمله افزایش ناامنی‌، افزایش فقر و… مواجه بوده است و افزایش خشونت تاثیر منفی بروی چشم انداز اقتصادی و رفاه مردم داشته است.

افغانستان دستاوردهای قابل تحسینی در مواردی مانند آموزش، سلامت و دسترسی به خدمات اولیه داشته، اما این دستاوردهای باعث نشده که مردمان افغانستان از فرصت برابر در استفاده از آن داشته باشند.

در ادامه این گزارش آمده است: وقتی موضوع آموزش به میان می‌آید، مکان زندگی افراد است که تعیین می‌کند که کودکان به مدرسه بروند یا اینکه از آموزش محروم شوند.

وب سایت بانک جهانی نوشت: دختران با مشکلات عدیده‌ای برای حضور در مدرسه مواجه هستند. می‌توان تفاوت عمده‌ای در آموزش ابتدایی در میان پسرها و دختران افغانستان مشاهده کرد به گونه‌ای که به طور میانگین از هر سه پسر افغان که به مدرسه می‌رود، تنها ۲ دختر قادر است به آموزش بپردازد، بنابراین با ادامه این روند، افغانستان قادر نخواهد بود به برابری جنسیتی در مدارس این کشور برسد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
116
روز مانده
روز استقلال افغانستان
3
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
296
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
345
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی