رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
  • الثلاثاء ۹ ذو الحجة ۱۴۳۹
  • 2018 Tuesday 21 August

ایالات متحده‌ی امریکا خطاب به طالبان گفته است که پیشنهاد صلح محمداشرف غنی، رییس‌جمهور افغانستان را جدی گرفته و در مورد آن غور کنند. به نقل از صدای امریکا، الیس ویلز، دستیار معاون وزارت خارجه‌ی ایالات متحده‌ی امریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی، روز دوشنبه، ۱۴ حوت به خبرنگاران گفت که آقای غنی یک […]

ایالات متحده‌ی امریکا خطاب به طالبان گفته است که پیشنهاد صلح محمداشرف غنی، رییس‌جمهور افغانستان را جدی گرفته و در مورد آن غور کنند.
به نقل از صدای امریکا، الیس ویلز، دستیار معاون وزارت خارجه‌ی ایالات متحده‌ی امریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی، روز دوشنبه، ۱۴ حوت به خبرنگاران گفت که آقای غنی یک روند عزتمند صلح را به طالبان پیشنهاد کرده است.
آقای غنی هفته‌ی گذشته در کنفرانس پروسه‌ی کابل در ذیل پیشنهاد هفت‌گانه‌اش به طالبان گفت که حکومت وی حاضر است «بدون پیش‌شرط» با طالبان مذاکره کند و آنان را به صفت گروه سیاسی به رسمیت بشناسد.
با آن‌که ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی طالبان، در واکنش به کنفرانس کابل گفته که این نشست در صدد «تسلیم شدن» طالبان است، اما خانم ویلز گفت: «پیشنهاد ارایه‌شده به مفهوم تسلیم شدن طالبان نه بلکه روندی باوقار برای رسیدن به یک ساختار سیاسی است. کنفرانس پروسه‌ی کابل، واقعاً یک رویداد تاریخی برای تعیین یک هدف بود.»
این مقام امریکایی پیشنهادات رییس‌جمهور غنی به طالبان را «شجاعانه» توصیف کرد و گفت حکومت افغانستان محتاطانه به خواست طالبان گوش داده و به شماری از این خواسته‌ها پاسخ داده است.
طالبان هفته‌ی گذشته یکبار دیگر از آمادگی خود برای مذاکرات مستقیم با ایالات متحده حرف زده و گفتند که معضل افغانستان راه‌حل نظامی ندارد و باید راه‌حل صلح‌آمیز آن جست‌وجو شود.
ایالات متحده همواره مذاکرات مستقیم با طالبان را رد کرده و آنان را به روند بین‌الافغانی و مذاکرات صلح با حکومت افغانستان ترغیب کرده است، هرچند طالبان مذاکره با حکومت کابل را رد کرده و آن را دست نشانده می‌خوانند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
2
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
115
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
178
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
227
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی