رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
  • الجمعة ۱۰ محرم ۱۴۴۰
  • 2018 Friday 21 September

جان کربی می‌افزاید که نشستن طرف‌های درگیر جنگ بر گرد میز گفت‌وگوهای صلح رویکرد درست برای پایان‌دادن به بحران در افغانستان است مقام‌های امریکایی می‌گویند که موقف ایالات متحده امریکا در برابر روند صلح افغانستان تغییر نکرده‌است و این کشور از روند صلحی که از سوی افغانان رهبری می‌شود، پشتیبانی می‌کند. جان کربی، سخنگوی وزارت […]

جان کربی می‌افزاید که نشستن طرف‌های درگیر جنگ بر گرد میز گفت‌وگوهای صلح رویکرد درست برای پایان‌دادن به بحران در افغانستان است

مقام‌های امریکایی می‌گویند که موقف ایالات متحده امریکا در برابر روند صلح افغانستان تغییر نکرده‌است و این کشور از روند صلحی که از سوی افغانان رهبری می‌شود، پشتیبانی می‌کند.

جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده امریکا در پاسخ به خواست‌های اخیر طالبان برای گفت‌وگوهای مستقیم با ایالات متحده امریکا، می‌گوید که واشنگتن از روند صلح به رهبری و مالکیت افغانان هنوزهم پشتیبانی می‌کند.

جان کربی می‌افزاید که نشستن طرف‌های درگیر جنگ بر گرد میز گفت‌وگوهای صلح رویکرد درست برای پایان‌دادن به بحران در افغانستان است.

در اوایل ماه روان میلادی طالبان خواسته بودند که با ایالات متحده به گونۀ مستقیم گفت‌وگو کنند و دفتر سیاسی این گروه در قطر همچنان به رسمیت ‌شناخته شود. و نیز خواسته بودند که نام‌های رهبران طالبان از فهرست سیاه بیرون کشیده شود.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
33
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
146
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
147
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
196
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی