رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

امریکا تصمیم گرفته است که دفتر نمایندگی ویژه خود برای افغانستان و پاکستان را حذف کند. رسانه های امریکایی گزارش کرده اند که حکومت امریکا، سمت نمایندگی ویژه برای افغانستان و پاکستان را حذف می‌کند و دفتر آن با یک بخش بزرگ‌تر وزارت امور خارجه آن کشور که مسئولیت امور آسیای جنوبی و میانه را […]

امریکا تصمیم گرفته است که دفتر نمایندگی ویژه خود برای افغانستان و پاکستان را حذف کند.
رسانه های امریکایی گزارش کرده اند که حکومت امریکا، سمت نمایندگی ویژه برای افغانستان و پاکستان را حذف می‌کند و دفتر آن با یک بخش بزرگ‌تر وزارت امور خارجه آن کشور که مسئولیت امور آسیای جنوبی و میانه را به عهده دارد، ادغام می‌شود.
خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام ارشد امریکا نوشته است که این تصمیم بخشی از بررسی وسیع سیاست‌ خارجی امریکا نسبت به منطقه است.
به گفته وی، وزیر خارجه امریکا  در نظر دارد که به افغانستان و پاکستان در سطح منطقه‌یی رسیدگی کند.
گفته می‌شود که رکس تیلرسون، وزیر خارجه امریکا برای ساختاربندی دوباره این وزارتخانه  این تصمیم را گرفته است و انتظار می‌رود دفاتر دیگری هم بسته شوند و پست‌های نمایندگی‌ بیشتری حذف شوند.
دفتر نمایندگی ویژه امریکا برای افغانستان و پاکستان از سوی ریچارد هولبروک، دیپلومات پیشین در حکومت  بارک اوباما ایجاد شده بود.
این دفتر از ۲۰۰۹ میلادی به این سو نفش کلیدی در تعیین سیاست‌های امریکا در پیوند به افغانستان و پاکستان داشت.
این دفتر زمانی ایجاد شد که مقام‌‎های امریکایی تصمیم گرفتند به تنش‌ها در افغانستان و پاکستان – که به هم مرتبط دانسته شده است – همزمان رسیدگی کنند.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی