شما اینجا هستید
آرشیو مطالب » امضای قراردادهای شبکه برق‌رسانی به ولایت‌های لوگر، پکتیا و خوست

شرکت برق افغانستان(برشنا) امروز قراردادهای شبکه برق‎رسانی در ولایت‌های لوگر، پکتیا و خوست را با شرکت بین المللی جگوار و انجلیک به امضا رساند.
این قراردادها شامل دیزاین، تدارک، تجهیز و توزیع شبکه‌های برق برای ولایات یادشده می‌شوند که در حضور رئیس جمهور به امضا رسید.
قدرت الله دلاوری، رئیس شرکت برشنا در خصوص اهمیت قراردادهای متذکره در ایجاد زمینه های کاری، تحرک اقتصادی و بهبود روند زندگی مردم صحبت کرد.
آقای دلاوری گفت: ارزش پروژۀ مذکور ۵۵.۸ میلیون دالر می باشد که از کمک های بلاعوض بانک انکشاف آسیایی تمویل می شود.
او افزود که این پروژه همزمان با پروژه ۵۰۰ ولت آسیای میانه طی دو سال تکمیل خواهد شد.
به گفته رئیس برشنا، امضای این چنین قراردادها برای تحقق اهداف د افغانستان برشنا شرکت در بخش برق رسانی به مناطق دور و نزدیک کمک خواهد کرد و این روند همچنان ادامه دارد.
دلاوری تاکید کرد که با تکمیل شدن این پروژه ها، در پل علم ولایت لوگر به تعداد ۱۳۰۰۰ مشترک، در ولسوالی های گردیز و وزی زدران ۱۸۵۰۰ و در ولایت خوست ۱۳۰۰۰ مشترک از نعمت برق مستفید خواهند شد.
درهمین حال، توماس پنیلا نمایندۀ بانک انکشاف آُسیایی در صحبتی گفت که بانک انکشاف آسیای افتخار دارد که افغانستان را در عرصه های برق رسانی و توسعه‌ای کمک می‌کند.
او اضافه کرد: ما در زمینه‌ی توسعه پروژه های برق و زیربناها در افغانستان متعهد می باشیم، قبلاً همکاری های با دولت افغانستان صورت گرفته و این همکاری ها همچنان تداوم خواهد یافت.
وی با اشاره با اهمیت چنین پروژه ها در بهبود زندگی اقتصادی مردم گفت، با تطبیق این پروژه ها، پیشرف و کاریابی افزون می شود و منجر به کاهش فقر خواهد شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

افغان کلکین – اخبار افغانستان | مطالب روز جامعه افغانستان