رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April

حامد کرزی رئیس جمهور سابق کشورمان گفته است، برقراری صلح و ثبات در افغانستان در دستور کار آمریکا قرار ندارد. او گفت: اگر ثبات و مبارزه با تروریسم در افغانستان در دستور کار آمریکا در افغانستان قرار داشت ما پس از سال‌های متوالی شاهد گسترش افراط ‌گرایی و ظهور داعش در افغانستان نبودیم. کرزی برقراری […]

حامد کرزی رئیس جمهور سابق کشورمان گفته است، برقراری صلح و ثبات در افغانستان در دستور کار آمریکا قرار ندارد.
او گفت: اگر ثبات و مبارزه با تروریسم در افغانستان در دستور کار آمریکا در افغانستان قرار داشت ما پس از سال‌های متوالی شاهد گسترش افراط ‌گرایی و ظهور داعش در افغانستان نبودیم.
کرزی برقراری ثبات و پایان بحران در افغانستان را به عملکرد صادقانه آمریکا و تلاش مسوولانه این کشور برای پایان جنگ در افغانستان مرتبط دانست و گفت: بحران در افغانستان در حال تشدید است و عامل تشدید این بحران مبارزه غیرمسوولانه آمریکا با تروریسم و اشتباهات این کشور در افغانستان است.
او افزود: از زمانی که اآمریکا به بهانه مبارزه با تروریسم و برقراری امنیت وارد افغانستان شده است، به جای تمرکز بر مراکز امن تروریست‌ها به تشدید آتش جنگ ، زندانی کردن افغان‌ها و بمباران روستاها در این کشور پرداخته است.
این اظهارات در حالی مطرح شده است که آمریکا قرار است راهبرد جدید خودرا درباره افغانستان اعلام کند.
اعزام سه تا پنج هزار نظامی جدید آمریکایی به افغانستان و افزایش توان این نیروها از گزینه های احتمالی راهبرد جدید آمریکا اعلام شده است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
115
روز مانده
روز استقلال افغانستان
2
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
295
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
344
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی