رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

از روز جهانی دانشجو در دانشگاه کابل در حالی تجلیل میشود که هنوز هم این دانشجویان با بسیاری از مشکلات چالش افزا دست و پنجه نرم میکنند. به گفته دانشجویان دانشگاه کابل، آنان با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم می کنند و هنوز هم از نبود جای مناسب و یا لیلیه رنج می برند. […]

از روز جهانی دانشجو در دانشگاه کابل در حالی تجلیل میشود که هنوز هم این دانشجویان با بسیاری از مشکلات چالش افزا دست و پنجه نرم میکنند.

به گفته دانشجویان دانشگاه کابل، آنان با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم می کنند و هنوز هم از نبود جای مناسب و یا لیلیه رنج می برند.

به گفته این دانشجویان، روز جهانی دانشجو را همه ساله تمام کشورهای جهان تجلیل می کنند اما این روز در افغانستان ناشناخته است.
احمد؛ محصل سال دوم دانشکده اداره و عامه درباره مشکلات دانشجویان دانشگاه کابل گفت: یکی از مشکلات دانشجویان نبود ساحه تطبیق برای دروس نظری است و اکثریت دروس دانشگاه کابل به شکل نظری تدریس می شود.
این دانشجو از مواد کهنه درسی شکایت کرد و گفت: در مواد درسی دانشگاه کابل از گذشته ها به اینسو هیچ نوع تغییر چشم گیری به میان نیامده است در حالیکه همه روزه علم در حال پیشرفت است.
سید ضیا حسینی یکتن از دانشجویان دانشگاه کابل نیز در این باره گفت: در دانشگاه کابل استادانی با معیار دانش در سطح بین الملی به گونه اندک به چشم میخورد.
وی افزود که هنوز هم برخی از اساتید دانشگاه کابل از روش ها تبعیض آمیز با محصلین استفاده میکنند و با محصلین برخورد دوگانه صورت میگیرد که این برخورد ها باعث پژمردن روحیه تحقیق، کنجکاوی و دانش اندوزی دانشجویان میگردد.

گفتنی است که نخستین بار، روز از جهانی دانشجو در هفدهم ماه نومبر سال ۱۹۴۱ در لندن پایتخت کشور انگلستان تجلیل به عمل آمد.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی