رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
  • الجمعة ۴ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 20 April
پیام عیدانه رهبر طالبان

جهاد با نیروهای خارجی ادامه خواهد داشت

رهبر طالبان به مناسبت فرارسیدن عید فطر پیام جدیدی اعلام کرد. «هبت‌الله آخندزاده» در پیام امروز (جمعه) نسبت به افزایش حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان هشدار داده و گفته است که «جهاد» با نیروهای خارجی ادامه خواهد یافت. در پیام رهبر طالبان همچنین آمده است:  آنان که به بهانه تأمین امنیت بر افغانستان حمله کردند اکنون […]

رهبر طالبان به مناسبت فرارسیدن عید فطر پیام جدیدی اعلام کرد.

«هبت‌الله آخندزاده» در پیام امروز (جمعه) نسبت به افزایش حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان هشدار داده و گفته است که «جهاد» با نیروهای خارجی ادامه خواهد یافت.

در پیام رهبر طالبان همچنین آمده است:  آنان که به بهانه تأمین امنیت بر افغانستان حمله کردند اکنون منجر به ناآرامی تمام منطقه شده‌اند؛ اینکه آنان به هر اندازه بر بقای نیروهای خود و یاافزایش آن در اینجا اصرار می کنند به همان مقدار حساسیت منطقه‌ای بیشتر می شود و در نتیجه علاوه بر افغانستان تمام منطقه بیشتر بی ثبات میگردد.

آخندزاده در پیام عیدانه خود گفت: آمریکایی‌ها باید این سخن را درک کنند که ادامه جنگ در افغانستان، افزایش بمباران‌ها، کشتن افغان‌های بیگناه،  استعمال بمب‌های بزرگ در سرزمین آنان بخاطر ترساندن حریفان سیاسی خود و یا جهت آزمایش اسلحه جدید، ایجاد گروههای مسلح به نام‌های مختلف وحمایت از آن‌ها، ایجاد تنش های قومی، سمتی و زبانی در میان افغان‌ها و دامن زدن به فتنه‌های دیگر هرگز منجر به کامیابی آن‌ها نمی‌شود.

آخندزاده خطاب به آمریکایی‌ها می‌گوید: افغان ها قومی نیستند که در مقابل زور به کسی سر تسلیمی خم کنند. از تاریخ ما غافل نشوید، بس است که این 16 سال را در جنگ عبث و بی مورد سپری کردید، هزینه‌های بی فایده را انجام دادید و حیثیت نظامی و سیاسی خود را پایمال کردید، نیروهای زیاد خود را تلف کردید، افغان‌ها را نیز شهید و زخمی کردید، خانه‌ها را نابود و افغانستان را به ویرانه مبدل ساختید.

رهبر طالبان همچنین خطاب به مردم افغانستان گفت: آمریکایی‌ها تنها مدافع منافع کشور خود هستند؛ اگر حالت کنونی ادامه پیدا کند، آنان برای این هم آماده هستند که با بر انگیختن تعصبات قومی، سمتی و زبانی در میان ملت متحد یکبار دیگر مانند سال‌های دهه نود جنگ درونی را آغاز و افغانستان را به چندین پارچه تقسیم کنند. جریانات اخیر کابل مثال زنده تلاش‌های فتنه انگیزی این بیگانه پروران است.

رهبر طالبان گفت: آمریکایی‌ها نیز باید با درک واقعیت ها به جای مقابله با مقاومت جهادی با پذیرفتن مطالبات قانونی ملت مجاهد افغان مشکل خودرا از راه‌های دپلماتیک حل کنند.

آخندزاده ادامه داد: بزرگترین مانع در مقابل صلح اشغال است، با خاتمه اشغال حل مسئله افغانستان از راههای صلح آمیز بخش مهم خط مشی امارت اسلامی است، به همین خاطر وظیفه تلاش حل صلح آمیز را به دفتر سیاسی سپرده است.

رهبر طالبان در پیامی عید فطر خود خطاب به کشورهای جهان گفت: در جلوگیری از آزار و اذیت مردم مظلوم در جهان بخصوص شرق میانه تلاش کنید، مردم بی دفاع و بیچاره را دیگر به ظلم امریکا و اسرائیل نگذارید.

وی با اشاره به جنجال های اخیر میان قطر و برخی کشورهای عربی گفت: از صمیم قلب ناراحت هستیم و از کشورهای عربی می‌خواهیم هر نوع اختلاف درونی خود را با تفاهم حل کنند تا مردمشان از ضرر و کشورهایشان از مداخلات دیگران در امان بمانند.

رهبر طالبان در پیام عیدانه خود اعلام کرد عملیاتی که در آن به جان و مال مردم زیان می رسد برای ما قابل قبول نیست،  زیرا زیان رسانیدن به جان و مال مردم عمل خلاف اصول شریعت و سیاست‎‌گزاری امارت اسلامی است.

آخندزاده در این پیام همچنین گفته است که جهانیان به موفقیت طالبان اعتراف می‌کنند و دیپلماسی طالبان هر روز نسبت به روز دیگر قدرتمندتر می‌شود، هرچندکشورهای متجاوز دستاوردهای طالبان را به دیگران نسبت می‌دهند، اما طالبان برای مبارزه با اشغالگران از طرف هیچ کسی حمایت نمی‌شود و اجازه دخالت دیگران را نیز نمی‌دهد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
121
روز مانده
روز استقلال افغانستان
8
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
301
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
350
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی