رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

«حامد کرزی» رییس جمهور پیشین افغانستان گفت: دولت پاکستان اختیار قانونی ندارد تا شرایط خود را در رابطه به خط دیورند دیکته کند. رییس جمهور افغانستان در صفحه توئیترش نوشت: همزمان با آن که ما خواستار آزادی مردم مناطق قبیله‌ای فدرال از قوانین دولت پاکستان و دیگر اقدامات سرکوب گرایانه هستیم، به دولت پاکستان یادآور می‌شویم […]

«حامد کرزی» رییس جمهور پیشین افغانستان گفت: دولت پاکستان اختیار قانونی ندارد تا شرایط خود را در رابطه به خط دیورند دیکته کند.

رییس جمهور افغانستان در صفحه توئیترش نوشت: همزمان با آن که ما خواستار آزادی مردم مناطق قبیله‌ای فدرال از قوانین دولت پاکستان و دیگر اقدامات سرکوب گرایانه هستیم، به دولت پاکستان یادآور می‌شویم که افغانستان خط دیورند را به رسمیت نشناخته و نخواهد شناخت.

این اظهارات پس از آن مطرح شد پاکستان به دنبال حملات انتحاری در آن کشور از 2 هفته گذشته گذرگاه‌های «تورخم» و «سپین بولدک» را به طور یک جانبه به روی ترافیک و تردد مسافران مسدود کرده است.

«عمر زاخیلوال» سفیر افغانستان در پاکستان نیز در جدیدترین اظهارات خود اعلام کرد: اگر در چند روز آینده دروازه‌ها توسط پاکستان باز نشود، برای انتقال مسافران خواستار پروازهای ویژه از کابل خواهد شد.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی