رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

«نصیراحمد نور»، سفیر افغانستان و برخی از مقامات سفارت این کشور در دیدار با  «محمودنیلی احمد آبادی» رئیس دانشگاه تهران اظهار کرد: ما خواستار حمایت دانشگاه تهران از پذیرش استاد و دانشجویان افغانستانی در رشته‌هایی هستیم که برای سازندگی افغانستان لازم است.  رئیس دانشگاه تهران ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از توسعه برنامه‌های دانشگاهی افغانستان […]

«نصیراحمد نور»، سفیر افغانستان و برخی از مقامات سفارت این کشور در دیدار با  «محمودنیلی احمد آبادی» رئیس دانشگاه تهران اظهار کرد: ما خواستار حمایت دانشگاه تهران از پذیرش استاد و دانشجویان افغانستانی در رشته‌هایی هستیم که برای سازندگی افغانستان لازم است.

 رئیس دانشگاه تهران ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از توسعه برنامه‌های دانشگاهی افغانستان گفت: امنیت و پیشرفت علمی کشور همسایه و مسلمان افغانستان همانند امنیت و پیشرفت علمی  ایران است و سیاست دانشگاه تهران توسعه دیپلماسی علمی و همکاری سازنده با دانشگاه‌های افغانستان است.

نیلی افزود: یکی از ظرفیت‌ها تبادل استاد و نیز پذیرش مربیان دانشگاه‌های افغانستان برای تکمیل تحصیلات است، در حال حاضر دانشگاه تهران پذیرای تعداد زیادی دانشجوی افغانستانی است و مایلیم در مسائل مشترک نظیر آب، انرژی، تغییرات اقلیم، محیط زیست و مواردی نظیر این با دانشگاه‌های افغانستان همکاری داشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به زبان مشترک بین دو کشور و وجود دانش‌آموختگان افغانستانی مستعد در ایران را نقطه قوتی در تسریع ارتباطات و همکاری‌های علمی دانست.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی