رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷
  • السبت ۷ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Saturday 24 March

وزارت مبارزه با مواد مخدر با انتشار اعلامیه ای گفت: این نهاد از زمان تأسیس تا اکنون با توجه به گستردگی معضل مواد مخدر در کشور، همه ساله از روز همبستگی جهانی مبارزه علیه مواد مخدر به عنوان یک فرصت استثنایی برای تشویق مردم علیه کشت، تولید، قاچاق و استعمال مواد مخدر در سطح ملی […]

وزارت مبارزه با مواد مخدر با انتشار اعلامیه ای گفت: این نهاد از زمان تأسیس تا اکنون با توجه به گستردگی معضل مواد مخدر در کشور، همه ساله از روز همبستگی جهانی مبارزه علیه مواد مخدر به عنوان یک فرصت استثنایی برای تشویق مردم علیه کشت، تولید، قاچاق و استعمال مواد مخدر در سطح ملی تجلیل می نماید.

این وزارت ضمن تاکید بر اینکه مواد مخدر در کنار تروریسم، یکی از تهدیدهای جدی در برابر امنیت و سلامت افراد جامعه ی ماست افزود: کار و بار مواد مخدر رابطه ی تنگاتنگ با جنگ، شورشگری و نا امنی در جامعه داشته و یکی از منابع مهم تمویل گروه های تروریستی در کشور است.

در این بیانیه همچنین اشاره شده است: کشت، تولید، ترافیک و استفاده از مواد مخدر نه تنها خلاف شریعت و آموزه های دین مبین اسلام است بلکه در قوانین نافذه کشور جرم پنداشته شده و با مرتکبین آن برخورد جدی و قانونی صورت میگیرد.

مسئولان در وزارت مبارزه با مواد مخدر می گویند: هرچند که گستردگی معضل مواد مخدر و بازار فروش آن را میتوان در بیرون از مرزهای ملی دید، اما آسیب‌هایی که با کشت، تولید، قاچاق و مصرف مواد مخدر به امنیت ملی و سلامت شهروندان ما وارد میشود، به مراتب سنگین‌تر است.

وزارت مبارزه با مواد مخدر در امر مبارزه با این پدیده شوم اراده جدی دارد و مصمم به جلوگیری از کشت، تولید، قاچاق و استعمال مواد مخدر در سطح ملی است.

جمهور نوشت: همانگونه که معضل مواد مخدر ابعاد ملی، منطقه‌ای و بین المللی دارد، مبارزه با آن، نه تنها نیازمند راه کارهای عملی در سطح ملی است، بلکه ایجاب روی دست گرفتن راه کارهای عملی در سطح منطقه‌ای و بین المللی را به هدف جلوگیری از ترانزیت، کشف و ضبط محموله‌ها، و بستن بازارهای متقاضی مواد مخدر در سطح جهان را مینماید.

در ادامه بیانیه وزارت مبارزه علیه مواد مخدر آمده است: متأسفانه احساس میشود که راهبردهای فعلی مبارزه با مواد مخدر در سطح منطقه‌ای و بین المللی با گستردگی معضل مواد مخدر مطابقت نداشته و ایجاب تجدید نظر در این راهبردها را مینماید.

ما در افغانستان، افزون بر تلاشهای ملی که در برابر کشت، تولید و قاچاق و استعمال مواد مخدر انجام میدهیم، از کشورهای منطقه و جهان نیز میخواهیم در هدف قرار دادن قاچاقبران، محموله‌های مواد مخدر و کارخانه‌های تولید موادهای پیش ساز- شیمیایی ملاحضات سیاسی و اقتصادی‌شان را کنار بگذارند و علیه مواد مخدر که همانند تروریسم امنیت منطقه و جهان را به خطر مواجه ساخته، متحدانه وارد اقدام شوند.

در بیانیه تاکید شده که امروز تنها تروریسم بین المللی امنیت و سلامت جامعه انسانی را تهدید نمیکند، بلکه مواد مخدر یکی دیگر از تهدیدات جدی را همانند سونامی خاموش متوجه سلامت جامعه انسانی کرده است.

وزارت مبارزه با مواد مخدر افغانستان، روز همبستگی جهانی مبارزه با مواد مخدر را بهترین زمان ممکن برای تجدید تعهد در برابر چالش ملی، منطقه یی و جهانی مواد مخدر میداند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
148
روز مانده
روز استقلال افغانستان
35
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
328
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
377
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی