رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۶ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 22 April

رییس جمهور آمریکا گفته است که مشاوره و رایزنی وی با مقام‌های ارشد نظامی آمریکا درباره استراتژی آمریکا در قبال افغانستان به پایان رسیده و به زودی این استراتژی نهایی و اعلام می‌شود. وی در ایالت نیوجرسی به خبرنگاران در ارتباط به تغییر استراتژی آمریکا در افغانستان گفت: این برایم یک تصمیم بسیار بزرگ است. […]

رییس جمهور آمریکا گفته است که مشاوره و رایزنی وی با مقام‌های ارشد نظامی آمریکا درباره استراتژی آمریکا در قبال افغانستان به پایان رسیده و به زودی این استراتژی نهایی و اعلام می‌شود.

وی در ایالت نیوجرسی به خبرنگاران در ارتباط به تغییر استراتژی آمریکا در افغانستان گفت: این برایم یک تصمیم بسیار بزرگ است. یک وضعیت بهم خورده در افغانستان برایم به میراث رسید و ما این وضعیت را بهتر خواهیم ساخت.

«جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا گفته بود که استراتژی جدید واشنگتن در قبال افغانستان در اواسط ماه جولای  اعلام می‌شود اما اختلافات بین اعضای ارشد دولت دونالد ترامپ منجر به تاخیر اعلام این استراتژی شده است.

جمهور نوشت:« پیش از این مقام‌های آمریکایی گفته بودند که استراتژی جدید آمریکا در قبال افغانستان، رویکرد منطقه ای خواهد داشت و این استراتژی در تامین امنیت و آوردن صلح در افغانستان کمک خواهد کرد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
119
روز مانده
روز استقلال افغانستان
6
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
299
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
348
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی