رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April

کانکرت‌مانیتور در گزارشی نوشت:  ۱۶ سال از طولانی‌ترین جنگ آمریکا در افغانستان می‌گذرد و این جنگ نه تنها در زمان انتخابات ریاست جمهوری بلکه بعد از آن به فراموشی سپرده شده بود تا اینکه بزرگترین بمب غیراتمی در آن آزمایش شد. در طول جنگ افغانستان بسیاری از نظامیان آمریکا و مردم بی گناه افغانستان کشته […]

کانکرت‌مانیتور در گزارشی نوشت:  ۱۶ سال از طولانی‌ترین جنگ آمریکا در افغانستان می‌گذرد و این جنگ نه تنها در زمان انتخابات ریاست جمهوری بلکه بعد از آن به فراموشی سپرده شده بود تا اینکه بزرگترین بمب غیراتمی در آن آزمایش شد.

در طول جنگ افغانستان بسیاری از نظامیان آمریکا و مردم بی گناه افغانستان کشته شدند و آمریکا دوباره در نظر دارد تا به این کشور نیروی نظامی ارسال کند.

بنابر این گزارش، کنگره سالهاست که مسئولیت خود را در حوزه سیاست خارجی را فراموش کرده و به رئیس جمهور سپرده، با این وجود بهتر است قبل از اعزام نیروها، کنگره سیاست جدید آمریکا در افغانستان را مورد بررسی قرار دهد.

طالبان سرزمینهای بیشتری را در افغانستان اشغال کرده و دولت وحدت ملی نیز با درگیری بودن در فساد کارآمدی لازم را ندارد. نیروهای نظامی افغانستان نیز با وجود تقویت شدن اما از نفوذ طالبان در امان نبوده و قادر نیست جلوی پیشروی آنها را بگیرد.

این رسانه آمریکایی نوشت: تجربه اعزام نیروها در افغانستان توسط اوباما نشان می‌دهد که افزایش نیروها نمی‌تواند باعث پیروزی در جنگ افغانستان شود.

با رها کردن افغانستان به حال خود  این کشور به پناهگاه تروریستها تبدیل می‌شود و از سوی دیگر ادامه حضور نظامیان  آمریکا نیز خود دلیلی برای ایجاد تروریست در این کشور است.

در پایان این گزارش آمده است: بنابراین کمک به دولت افغانستان و فهماندن اینکه نکته به رقبای این دولت که همکاری با یکدیگر بهترین راه حل پایان بحران است، می‌تواند بسیار مثمر ثمر باشد. بنابراین راه حل برون رفت افغانستان از بحران تقویت مردمان این کشور بخصوص دختران و زنان است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
115
روز مانده
روز استقلال افغانستان
2
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
295
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
344
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی