رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الخميس ۱۰ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Thursday 26 April

«ضمیر کابلوف»، نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان در واکنش به سخنان اخیر «عبدالقیوم کوچی»، سفیر افغانستان در مسکو که گفته بود، در تاجیکستان گروه‌های قوی مافیایی وجود دارند و به قاچاق مواد مخدر افغانستان مشغول هستند، را رد کرد و آنها را بی‌پایه و اساس خواند. کابلوف در این‌باره گفت: اظهارات اخیر سفیر جدید […]

«ضمیر کابلوف»، نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان در واکنش به سخنان اخیر «عبدالقیوم کوچی»، سفیر افغانستان در مسکو که گفته بود، در تاجیکستان گروه‌های قوی مافیایی وجود دارند و به قاچاق مواد مخدر افغانستان مشغول هستند، را رد کرد و آنها را بی‌پایه و اساس خواند.

کابلوف در این‌باره گفت: اظهارات اخیر سفیر جدید افغانستان در روسیه در خصوص دولت تاجیکستان توهین‌آمیز بود.

نماینده ویژه روسیه با بیان اینکه سخنان سفیر افغانستان نسنجیده بیان شده، افزود: تاجیکستان یکی از نزدیکترین متحدین استراتژیک روسیه محسوب می شود و هرگونه اهانت به دولت دوشنبه با پاسخ قاطع مسکو روبرو خواهد بود.

وی تصریح کرد: اینکه قاچاق مواد مخدر از افغانستان به کشورهای منطقه صورت می‌گیرد، بر همه مشخص است و روسیه با تمام قوا علیه این موضوع مبارزه می‌کند.

کابلوف افزود: روز گذشته با سفیر افغانستان دیدار کرده و مراتب اعتراض مسکو را به وی ابلاغ خواهم کرد.

کابلوف درحالی این سخنان را ایراد شد که «احمدشاه رمضان»، نماینده مجلس سنای افغانستان نیز در این‌باره گفته بود: پارلمان افغانستان از رئیس جمهور این کشور خواسته، سفیر این کشور را از روسیه فرا خواند.‌

این نماینده پارلمان افغانستان سخنان «عبدالقیوم کوچی»، سفیر این کشور در روسیه را غیر قابل قبول دانست و افزود: تاجیکستان و روسیه از شرکای نزدیک دولت افغانستان هستند.

عبدالقیوم کوچی ماه گذشته در جریان ملاقات با مقامات روس گفته بود: مواد مخدر در افغانستان کشت می‌شود، ولی مهمترین حامی کشت این ماده مخدر مسکو و مافیای تاجیکستان است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
115
روز مانده
روز استقلال افغانستان
2
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
295
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
344
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی