رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

پروژه شهرک رهایشی خواجه رواش در شرق شهر کابل که دارای ۷۸ بلاک و ۲۰۱۴ آپارتمان می‌باشد، افتتاح و به بهره برداری سپرده شد. در افتتاح این پروژه رییس‌جمهور و شماری دیگر از مقام‌های بلندپایه دولتی حضور داشتند. رییس‌جمهور غنی در صحبت‌هایش بر حل مشکل مسکن در کشور تأکید کرد. سعادت منصور نادری، وزیر امور […]

پروژه شهرک رهایشی خواجه رواش در شرق شهر کابل که دارای ۷۸ بلاک و ۲۰۱۴ آپارتمان می‌باشد، افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.
در افتتاح این پروژه رییس‌جمهور و شماری دیگر از مقام‌های بلندپایه دولتی حضور داشتند. رییس‌جمهور غنی در صحبت‌هایش بر حل مشکل مسکن در کشور تأکید کرد.
سعادت منصور نادری، وزیر امور شهرسازی در مراسم افتتاح این شهرک گفت که برای ساخت مجتمع‌های مسکونی ۶.۳ میلیارد افغانی (بیش از ۹۲ میلیون دالر) هزینه شده است. او گفت که کار ساخت این شهرک مسکونی در سال ١٣٩١ در زمین به وسعت ٤٠ هکتار آغاز شد.
آقای نادری افزود که به‌زودی دو پروژه‌ی بزرگ دیگر خانه‌سازی توسط چین و قطر اجرا خواهد شد که به ترتیب ۱۰ هزار و یک هزار آپارتمان در کابل خواهند ساخت.
به گفته‌ی نادری، «موجودیت ده‌ها قرارداد سوال برانگیز، عدم مسؤلیت پذیری و پلان بودجه، نبود مدیریت پاسخ‌گو، فساد اداری، عدم مطالعه‌ی دقیق جوانب تخنیکی و اقتصادی، عدم توجه به زیربنا‌ها، و کسر هنگفت بودجه» از مهم‌ترین مشکلات فرا راه ساخت این شهرک رهایشی بوده است.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی