رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April
روسای دفاعی سازمان ناتو در بروکسل:

ماموریت «حمایت قاطع» ناتو در افغانستان بازنگری شود

روسای دفاعی سازمان ناتو در بروکسل با اشاره به اوضاع افغانستان اعلام کردند که آینده ماموریت حمایت قطع نیروهای آمریکایی و ناتو در این کشور بازنگری شود. روسای دفاعی سازمان ناتو د در یکصد و هفتاد و ششمین نشست خود در بروکسل بر افزایش توانمندی و ظرفیت نیروهای امنیتی افغان تاکید کردند. مقامات دفاعی ناتو، […]

روسای دفاعی سازمان ناتو در بروکسل با اشاره به اوضاع افغانستان اعلام کردند که آینده ماموریت حمایت قطع نیروهای آمریکایی و ناتو در این کشور بازنگری شود.

روسای دفاعی سازمان ناتو د در یکصد و هفتاد و ششمین نشست خود در بروکسل بر افزایش توانمندی و ظرفیت نیروهای امنیتی افغان تاکید کردند.

مقامات دفاعی ناتو، تجهیز نیروهای نظامی افغانستان را در برقراری ثبات نیز موثر اعلام کردند.

«پیترپاول» رئیس کمیته نظامی ناتو در این نشست اعلام کرد که ارتقای توانمندی نیروهای امنیتی افغان برای ثبات در این کشور و تامین امنیت مردم این کشور ضروری محسوب می‌شود.

در این نشست سران دفاعی کمیته نظامی ناتو، با مقامات نظامی 13 کشور که در ماموریت حمایت قاطع در افغانستان حضور دارند نیز دیدار کردند تا آینده این ماموریت نیز بیشتر بررسی شود.

این در حالی است که «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو در نشست سال 2016 میلادی اعلام کرده بود که ماموریت حمایت قاطع در افغانستان  ادامه خواهد یافت و این سازمان به حمایت مالی و آموزشی خود از نیروهای امنیتی افغان نیز ادامه خواهند داد.

در حال حاضر 13 هزار سرباز خارجی در قالب ماموریت حمایت قاطع در افغانستان حضور دارند که بیش از 7 هزار این نیروها را سربازان آمریکایی تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
116
روز مانده
روز استقلال افغانستان
3
روز مانده
سالروز پیروزی مجاهدین
296
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
345
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی