رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March

معاون دوم ریاست اجرائی حکومت گفت: دانشجویانی که در ایران تحصیل کرده اند،  اکنون مشغول بازسازی سیاسی و اقتصادی افغانستان هستند. محمد محقق که به ایران سفر کرده است، در دیدار با روسای دانشگاه‌های ولایت کرمان ایران افزود: دانشجویان افغانی فارغ‌التحصیل  از دانشگاه های ایران  مسئولیت‌های مهمی حتی در کابینه را به عهده دارند و […]

معاون دوم ریاست اجرائی حکومت گفت: دانشجویانی که در ایران تحصیل کرده اند،  اکنون مشغول بازسازی سیاسی و اقتصادی افغانستان هستند.
محمد محقق که به ایران سفر کرده است، در دیدار با روسای دانشگاه‌های ولایت کرمان ایران افزود: دانشجویان افغانی فارغ‌التحصیل  از دانشگاه های ایران  مسئولیت‌های مهمی حتی در کابینه را به عهده دارند و ما از این موضوع خوشحال هستیم.
وی گفت: افغانستان بعد از چهار دهه جنگ، بسیاری از زیرساخت‌های خود را از دست داده و زیربناهای علمی و فرهنگی کشور نیز از بین رفته است و برای بازسازی آنها، ایران می‌تواند کمک مؤثری به ما بکند.
محمد محقق افزود: ارتباطات فرهنگی، علمی و دانشگاهی بهترین نوع ارتباطات بین ملت‌ها است و با این ارتباطات، می‌توان پیوند گسست ناپذیر بین مردم ایران و افغانستان را محکمتر کرد.
معاون دوم رئیس اجرایی به تحولات سیاسی منطقه هم اشاره کرد و گفت در فضای امروز جهان، دشمنان سعی می‌کنند به انحاء مختلف به ما فشار بیاورند تا ما را از مسیر و آرمان هایمان منحرف کنند اما خداوند ما را به صبر در برابر مصائب و فشارهای وارده از سوی دشمنان توصیه می‌کند و ما تلاش می‌کنیم که این صبر و مقاومت را ادامه دهیم.
محمد محقق در مدت اقامت سه روزه خود در کرمان، ضمن دیدار با مسئولان و فعالان اقتصادی این ولایت، با دانشجویان و مهاجران افغانستانی مقیم کرمان نیز دیدار و دفتر قنسولی دانشجویان غیرایرانی در کرمان را هم افتتاح خواهد کرد.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی