رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الإثنين ۶ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Monday 21 May

جنرال دوستم در واکنش به اظهارات امروز ارگ ریاست جمهوری مبنی بر نادرست خواندن صحبت های وی در مورد سران حکومت گفت: من از سوی رییس جمهور غنی به حیث معاونت اول مقرر نشده ام و وی هرگز نمی تواند این پست را از من بستاند.  معاون اول رییس جمهور در اظهار امروز خود، اشرف […]

جنرال دوستم در واکنش به اظهارات امروز ارگ ریاست جمهوری مبنی بر نادرست خواندن صحبت های وی در مورد سران حکومت گفت: من از سوی رییس جمهور غنی به حیث معاونت اول مقرر نشده ام و وی هرگز نمی تواند این پست را از من بستاند.

 معاون اول رییس جمهور در اظهار امروز خود، اشرف غنی را فردی خودخواه خواند و اظهار داشت: این که یک فرد تمام امور کشور را در دست بگیرد، درست و مورد قبول نیست به طوری که حتی یک ولسوال را نیز او مقرر می کند.

جنرال دوستم، رییس جمهور را به دخالت در صلاحیت خود متهم نمود و افزود: ما طرفدار اجرای طرح داکتر عبدالله مبنی بر تشکیل لوی جرگه و تقسیم قدرت هستیم.

وی به صورت کنایه به رییس جمهور توصیه کرد به احساسات ملت که به مثابه خانه زنبور شده است، بیش از این دست نزند.

این در حالی است جنرال دوستم بعد از بازگشت از ولسوالی غورماچ، شورای امنیت ملی را به دست داشتن در ترور خویش متهم کرده بود.

او در سخنان خود از افراد خاصی چون حنیف اتمر مشاور شورای امنیت، معصوم استانکزی رییس امنیت ملی و سلام رحیمی رییس اداره امور به‌عنوان یک حلقه خاص در اطراف رییس‌جمهور خواند که حرف‌های خود را بالای اشرف غنی رییس‌جمهور می‌قبولانند.

همچنین معاون اول رییس‌جمهور ادعا کرده بود که کاروان موترهای حامل او در شمال کشور از سوی «شورای امنیت» هدف حمله قرار گرفته و نیز معصوم استانکزی رییس امنیت ملی را در همدستی با طالبان متهم کرده بود.

همچنین وی گفت که برای عبدالله عبدالله رییس اجرایی فقط تاجیک‌ها مهم است و برای اشرف غنی پشتون‌ها و اگر این پشتون‌ها لوگری باشد، برای او مهم‌تر است.

اما در واکنش به صحبت های جنرال دوستم، ارگ ریاست‌جمهوری طی اعلامیه ای گفته است، بهتر خواهد بود تا دیدگاه‌ها و‌ راهکارهای متفاوت در مراجع تصمیم‌گیری‌ کلان کشور ارایه و پس از نقد و بررسی همه جانبه روی اجرایی شدن، تصمیم گرفته شود و چنین بحث‌ها خارج از دایره تصمیم‌گیری حکومتی و همگانی ساختن آن برای سوء استفاده‌ کنندگان فرصت را فراهم می‌سازد.

ریاست جمهوری گفته این اتهامات نیاز به بررسی و تحقیقات همه جانبه دارد که باید از سوی نهادهای عدلی و قضایی مورد تحقیق قرار گیرد.

این در حالی است که جنرال دوستم در سخنان دیروز گفته بود که به‌عنوان فرد شماره ۲ حکومت از مسایل و حرف‌ها آگاه است و با آگاهی این سخنان را می‌گوید و ممکن است که سخنگویان ارگ این گفته‌ها را رد کنند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
90
روز مانده
روز استقلال افغانستان
23
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
270
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
319
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی