رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۵ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 20 May

جلسه‌ای به ریاست «اشرف غنی» رئیس‌جمهور افغانستان در خصوص ایجاد سهولت‌ در بخش‌های تجارت و حمل و نقل، در ارگ برگزار شد. در این جلسه اشرف غنی ضمن تاکید بر حل سریع مشکلات بازرگانان، گفت: تجارت باید در سایه اصول نامه‌ها و موافقتنامه‌های معتبر، با کشورها انجام پذیرد. وی افزود: باید استراتژی مشخصی وجود داشته باشد […]

جلسه‌ای به ریاست «اشرف غنی» رئیس‌جمهور افغانستان در خصوص ایجاد سهولت‌ در بخش‌های تجارت و حمل و نقل، در ارگ برگزار شد.

در این جلسه اشرف غنی ضمن تاکید بر حل سریع مشکلات بازرگانان، گفت: تجارت باید در سایه اصول نامه‌ها و موافقتنامه‌های معتبر، با کشورها انجام پذیرد.

وی افزود: باید استراتژی مشخصی وجود داشته باشد تا بر اساس آن بتوان با کشورهای مختلف در بخش‌های تجارت و حمل و نقل وارد گفت‌وگو شد.

رئیس جمهور افغانستان خاطرنشان کرد: پیشرفت در کشورهای مختلف به واسطه تجارت و زیرساختهای حمل و نقل ایجاد شده و تجار افغانستانی باید از آن استفاده کنند.

وی همچنین بر اهمیت صادرات و کاهش واردات تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا واردات کاهش و صادرات را افزایش دهیم.

در این جلسه که با حضور سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور افغانستان و عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه این کشور برگزار شد، فیروز خان مسجدی معاون صنایع وزارت تجارت و صنایع، نجیب الله وردک معاون گمرک وزارت دارایی، خان‌جان الکوزی معاون اتاق تجارت و صنایع و شیرباز کمین‌زاده رئیس اتحادیه سراسری صنایع افغانستان در رابطه با چالش‌ها و سهولت‌ها در بخش‌های تجارت، ترانزیت و کریدورهای هوایی گزارش‌هایی را ارائه کردند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
91
روز مانده
روز استقلال افغانستان
22
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
271
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
320
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی