رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
  • السبت ۹ صفر ۱۴۴۰
  • 2018 Saturday 20 October

با توجه به تلاشهای صورت گرفته در جذب توریستان خارجی، نبود امنیت در برخی از مناطق که آثار باستانی و اماکن تاریخی در آنجا وجود دارد، سیاحتگران را از سفر به این کشور دلسرد کرده است. داکتر کمال سادات؛ سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ با اشاره به تلاشهای جدی این وزارت در جذب توریستان خارجی […]

با توجه به تلاشهای صورت گرفته در جذب توریستان خارجی، نبود امنیت در برخی از مناطق که آثار باستانی و اماکن تاریخی در آنجا وجود دارد، سیاحتگران را از سفر به این کشور دلسرد کرده است.
داکتر کمال سادات؛ سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ با اشاره به تلاشهای جدی این وزارت در جذب توریستان خارجی گفت: افغانستان آثار فرهنگی و تاریخی زیادی دارد که با جذب سیاحتگران خارجی می تواند اقتصاد کشور را رونق ببخشد.
وی افزود: این وزارت تا کنون هزار جواز فعالیت برای شرکتهای سیاحتی زیارتی داخلی توزیع گردیده و همچنین شرکتهای که فعالیت مناسبی در این حوزه داشته اند مورد تشویق وزارت اطلاعات و فرهنگ قرار گرفتند .
این مقام مسئول ادامه داد: وزارت اطلاعات و فرهنگ در راستای جذب توریست از هیچ گونه همکاری با شرکتهای توریستی دریغ نخواهد کرد.
سادات در ادامه به عایدات ۳۰۰میلیون افغانی طی ۱۰ سال اخیر از طریق شرکتهای توریستی اشاره کرد و اظهار داشت: در سال جاری نیز ۲۴ میلیون افغانی تنها از طریق شرکت افغان تور وارد اقتصاد دولت شده است.
هر چند مسئولین شرکتهای توریستی، دولت را به بی توجهی نسبت به شرکتهای سیاحتی متهم می کند اما حاجی اسد الله معاون اتحادیه شرکتهای سیاحتی و حج عمره عنوات کرد: با وجود اینکه یک بخش عمده ی معینیت سیاحتی در وزارت اطلاعات و فرهنگ فعال بوده و در ولایات نیز نمایندگی دارد، اما تا کنون در جهت جلب توجه توریستان خارجی در افغانستان اقدامات لازم صورت نگرفته است.
اسد الله ادامه داد: وزارت اطلاعات و فرهنگ و سایر سکتورهای ذیربط تا هنوز رهنمود های لازم و سیمنارهای را در مورد سرعت توریزم نداشته و برای تولید فکر در این زمینه تلاش نکرده است.
به گفته وی، با وجود اینکه تمام وزارت خانه ها در بخشهای مختلف برد مشورتی و همچنین هیئت نظارت دارند، اما وزارت اطلاعات و فرهنگ به خصوص در بخش توریستی حتی هیئت نظارت هم ندارد.
معاون اتحادیه شرکتهای سیاحتی و حج عمره در پایان از حکومت خواست تا در زمینه توریزم سرمایه گذاری بیشتر داشته باشد تا فرهنگ و آثار تاریخی افغانستان علاوه بر مورد توجه قرارگرفتن جهانیان سبب جذب توریستان خارجی گردد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
62
روز گذشته
روز استقلال افغانستان
175
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
118
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
167
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی