رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأحد ۵ رمضان ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 20 May

«رنگین دادفر اسپنتا» مشاور پیشین امنیت ملی «حامد کرزی» به مهاجران افغانستان در آلمان توصیه کرد که به این کشور برنگردند. اسپنتا وزیر خارجه سابق افغانستان روز شنبه (19 نوامبر 2016) در مصاحبه با رادیو آلمان گفت: به خاطر اوضاع امنیتی، اقتصادی و میزان بالای بیکاری در افغانستان می‌تواند مردم کشورش را درک کند که بعد […]

«رنگین دادفر اسپنتا» مشاور پیشین امنیت ملی «حامد کرزی» به مهاجران افغانستان در آلمان توصیه کرد که به این کشور برنگردند.

اسپنتا وزیر خارجه سابق افغانستان روز شنبه (19 نوامبر 2016) در مصاحبه با رادیو آلمان گفت: به خاطر اوضاع امنیتی، اقتصادی و میزان بالای بیکاری در افغانستان می‌تواند مردم کشورش را درک کند که بعد از فرار، نمی‌خواهند دوباره به کشورشان بازگردند.

وی افزود: از آنجایی که خودش نیز در آلمان درس خوانده و کار کرده، نمی‌تواند از سایرین بخواهد که به افغانستان برگردند؛ چرا که کسی نمی‌داند در آینده چه چیزی در انتظارشان است.

همین چند ماه پیش بود که حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان به آلمان سفر کرد و در جریان سفرش از مهاجران افغانستان در این کشور خواست به کشورشان برگردند.

تا همین چند وقت قبل کلان شهرهای افغانستان «جزیره های امنیت» بودند، اما حالا حتی در کابل پایتخت این کشور و جایی که اسپنتا زندگی می‌کند نیز بمبگذاری، حملات انتحاری افزایش پیدا کرده است.

اوضاع همواره در افغانستان خطرناکتر می‌شود، درگیری‌ها شدت یافته و دولت هر روز کنترلش را بر مناطق روستایی بیشتر از دست می‌دهد.

علاوه بر این بحران اقتصادی و کاهش 50 درصدی سرمایه‌گذاری خارجی باعث افزایش بیکاری شده است.

وزیر خارجه سابق افغانستان از دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب ایالات متحده امریکا خواست که پاکستان همسایه افغانستان را متقاعد کند که از تروریسم به عنوان ابزار سیاسی استفاده نکند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
91
روز مانده
روز استقلال افغانستان
22
روز گذشته
سالروز پیروزی مجاهدین
271
روز مانده
سالروز خروج ارتش سرخ از خاک افغانستان
320
روز مانده
ریاست جمهوری افغانستان

اخبار تصادفی