رفتن به بالا

مطالب روز جامعه افغانستان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶
  • الأحد ۱ رجب ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 18 March
منشی شورای اخوت در زون شمال

کشورهای اسلامی به یک انقلاب محمدی ضرورت دارند

امروز دشمن امت اسلامی مسلمانان را هدف گرفته اند، بار دیگر یک انقلاب محمدی ضرورت است که ابوجهل ها به جای خود بنشینند و چهره های منافقین به جهانیان معرفی شوند، بار دیگر امام حسین (ع) ضرور است که در مقابل زور ایستاده و چهره ظالم را معرفی بکند. به گزارش خبرگزاری آوا، مطلب فوق […]

امروز دشمن امت اسلامی مسلمانان را هدف گرفته اند، بار دیگر یک انقلاب محمدی ضرورت است که ابوجهل ها به جای خود بنشینند و چهره های منافقین به جهانیان معرفی شوند، بار دیگر امام حسین (ع) ضرور است که در مقابل زور ایستاده و چهره ظالم را معرفی بکند.

به گزارش خبرگزاری آوا، مطلب فوق توسط استاد عبدالروف توانا، مسئول کانون علمی فرهنگی شهید عبدالقادر توانا در همایش اعلام ستارگان هفتمین دور مسابقه سیرت النبی در ولایت بلخ بیان گردید.

مسابقه کتابخوانی سیرت النبی (ص) هرساله به همت کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا در زون شمال برگزار می شود.

در این همایش که بیش از سه هزار نفر اشتراک کرده بودند، نمایندگان شوراهای ولایتی شمال، سرپرست مقام ولایت بلخ، روسای ادارات دولتی، شوراهای علما و اخوت اسلامی، مسؤل مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف و نهادهای فرهنگی، تعلیمی و اجتماعی حضور داشتند.

توانا در این همایش گفت: ولایت بلخ بنیان گذار مسابقات سیرت در افغانستان می باشد که کانون فرهنگی شهید توانا هفت سال قبل آغاز این برنامه را رقم زد و امروز پنجاه نهاد در یک محور مانند دانه های تسبیح در رشته توحید و رسالت با هم وصل شدند و این همایش بزرگ را برگزار نمودند.

وی افزود: این همایش به حمایت مردم ولایت بلخ و مسئولین نهادها برگزار شده و در بخش مصارفات مالی هم تاجرا عزت مند بلخ در حمایت ما شتافتند و هیچ لحظه ای ستارگان سیرت را فراموش نکردند.

منشی شورای اخوت گفت: مسابقات سیرت النبی در زمانی برگزار میشود که بار دیگر در مصر فرعون زنده شده، ابو جهل بار دیگر پرچم شرک را بلند کرده و اعراب از توحید به سوی عصبیت قومی برگشتند و در کشور های اسلامی  هزاران بت های دیگر ساخته شده، امروز در سراسر کشورهای اسلامی به نام توحید شرک صورت می گیرد و با تیشه در ریشه دین زده می شود و پلان های خطر ناکی در باره امت اسلامی گرفته شده است.

توانا میگوید: نه تنها که ابو جهل ها زنده شده اند، بلکه یزیدیانی نیز پرچم های شان را بلند کرده، امروز در سرتاسر جهان اسلام در ماه رمضان مسلمانان عوض آب با خون افطار کردند.

توانا ادامه داد: هدف دیگر این مسابقه وحدت مردم افغانستان در محور کلمه توحید و توحید کلمه است، محورهای قوم پرستی و سمتی جز ذلت و تباهی چیز دیگری را در پیش ندارد و یگانه محور که مردم را به وحدت تشویق می کند محور محمد مصطفی (ص) است.

توانا تصریح کرد: امروز دشمن امت اسلامی مسلمانان را هدف گرفته اند، بار دیگر یک انقلاب محمدی ضرورت است که ابوجهل ها به جای خود بنشینند و چهره های منافقین به جهانیان معرفی شوند، بار دیگر امام حسین (ع)  ضرور است که در مقابل زور ایستاده و چهره ظالم را معرفی بکند بار دیگر عمر های ضرور است که بیت المقدس را از دست یهود غاصب بگیرد بار دیگر در این کشور ما سلطان محمود غزنوی و سید جمال الدین افغانی ضرور است که پدر این ملت باشد و این ملت را از مشکلات بیرون کند.

همچنین در این همایش پیام های وزرای معارف، حج و اوقاف، سرپرست ولایت بلخ و دیگر نهادها قرائت شد.

همایش معرفی ستارگان هفتمین دور مسابقه سیرت النبی (ص) صبح امروز در هوتل امید برگزار گردید.

به گفته عبدالرئوف توانا؛ رئیس کمیسیون هفمین دور از مسابقه سیره النبی و منشی شورای اخوت اسلامی در ولایت بلخ، در این مسابقه ۲۸۰۰ تن از طبقه اناث و ذکور شرکت کرده اند.

وی گفت که از میان تمامی شرکت کنندگان ۱۳۰ نفر نمرات برتر را کسب کرده اند و از میان این افراد ۳۶ نفر به عنوان افراد برتر انتخاب شده اند.

قابل ذکر است که از ۳۶ نفر برتر نیز، در حضور داشتِ همه امتحان دوباره گرفته شد و افراد برتر به ترتیبِ جواب های درست انتخاب شدند.

در پایان همایش افراد برتر جوایز خودشان را دریافت کردند.

اخبار مرتبطاخبار تصادفی